poniedziałek, 1 czerwca 2020 15:05

Osiek. Sprawca przemocy domowej zatrzymany. Usłyszał zarzuty

Autor Głos 24
Osiek. Sprawca przemocy domowej zatrzymany. Usłyszał zarzuty

Oświęcimscy policjanci zatrzymali 42 – letniego mieszkańca gminy Osiek, podejrzanego o znęcanie się nad żoną i dziećmi. Dzięki zebranym przez funkcjonariuszy dowodom, wnioskowi prokuratora oraz decyzji  sędziego  domowy agresor wprost z sądowej sali trafił do aresztu śledczego.

Do zdarzenia doszło 25 maja rano, gdy policjanci interweniowali w jednym z domów jednorodzinnych w gminie Osiek, gdzie doszło do awantury domowej. Z relacji zgłaszającej wynikało, że nietrzeźwy mąż uderzył żonę i grozi jej śmiercią. Mundurowi błyskawicznie udali się pod wskazany adres, gdzie zastali 39 – letnią zgłaszającą, jej troje dzieci oraz nietrzeźwego 42 – letniego agresora. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu.

W trakcie prowadzonego postępowania, w niespełna dwie doby policjanci zebrali dowody świadczące, o tym że  42 – latek od blisko roku znęcał  fizycznie i psychicznie nad żoną i trojgiem dzieci. Na tej podstawie zostały mu przedstawione zarzuty znęcania.

27 maja podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty. Następnie trafił przed sędziego, który przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury, wydając postanowienie o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. Jeszcze tego samego dnia 42 – latek trafił do jednego z aresztów śledczych.

Za przestępstwo znęcania w rodzinie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KPP Oświęcim

Małopolska - najnowsze informacje