piątek, 6 maja 2022 12:26

Dobczyce. Nowy wóz dla strażaków – ochotników z Nowej Wsi

Autor Marzena Gitler
Dobczyce. Nowy wóz dla strażaków – ochotników z Nowej Wsi

OSP Nowa Wieś otrzymała promesę na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

W Komendzie Miejskiej PSP w Krakowie 20 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie promes na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu województwa małopolskiego.

Promesę na zakup pojazdu dla OSP Nowa Wieś z rąk wojewody małopolskiego Łukasza Kmity oraz posła Władysława Kurowskiego odebrał burmistrz gminy i miasta Dobczyce Tomasz Suś wraz z prezesem OSP Nowa Wieś Zbigniewem Woźniakiem.

Dotacja budżetowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w wysokości 400 000 zł pozwoli na zakup do jednostki OSP Nowa Wieś średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Pozostała część środków pochodzić będzie z budżetu Gminy Dobczyce.

- Nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy pomoże usprawnić pracę jednostki, a tym samym wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na terenie gminy Dobczyce. Doposażanie jednostek OSP w nowoczesny sprzęt jest niezwykle istotne, dlatego Gmina Dobczyce nieustannie stara się pozyskiwać środki i poprawiać jakość wyposażenia lokalnych jednostek – mówi burmistrz Tomasz Suś.

Inf. i fot. UM Dobczyce

Myślenice - najnowsze informacje