piątek, 11 grudnia 2020 10:59

OSP Piekiełko po raz kolejny chce pomóc bezdomnym. Jak dołączyć do akcji?

Autor Aleksandra Tokarz
OSP Piekiełko po raz kolejny chce pomóc bezdomnym. Jak dołączyć do akcji?

Okres świąteczny, to czas, kiedy odrywamy się na chwilę od pędu codziennego życia. Właśnie w tym czasie warto pomyśleć o potrzebach innych. Do pomocy zaprasza OSP Piekiełko, które po raz kolejny organizuje wyjątkową akcję.

W okresie świątecznym warto zatrzymać się na chwilę nad problemami osób potrzebujących. Szczególnie dlatego, że dobro wraca. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Piekiełku, jak co roku, organizuje zbiórkę odzieży, która zostanie przekazana do Domu Dla Bezdomnych Mężczyzn w Tarnowie, będących podopiecznymi diecezjalnej CARITAS.

-Prosimy o przewietrzenie szaf i przekazanie ubrań w dobrym stanie, nadających się do dalszego użytku. Preferowane ubrania męskie, ale mogą też być damskie, młodzieżowe, dziecięce. Ważne, aby były zapakowane do worka i podpisane. Tak przygotowane ubranie prosimy dostarczyć do Piekiełka i złożyć w namiocie, który jest rozłożony na placu przy Szkole Podstawowej – informuje naczelnik OSP Piekiełko Andrzej Czernek.

Dodatkowo, bezdomnych wspomóc można także środkami czystości – mydłem, szamponami, płynami do naczyń i proszkami do prania. Te pozostawiać można w szkole w Piekiełku.

Limanowa - najnowsze informacje