czwartek, 5 maja 2022 09:40

Pilne! GIS bije na alarm. Chodzi o dzieci. Sprawdź czy masz ten produkt w domu

Autor Katarzyna Jamróz
Pilne! GIS bije na alarm. Chodzi o dzieci. Sprawdź czy masz ten produkt w domu

Główny Inspektor Farmaceutyczny ostrzega. Znany produkt leczniczy z witaminą D został wycofany ze sprzedaży. Powodem jest stwierdzenie nieprawidłowości w zakresie substancji czynnej.

Decyzją Głównego Inspektora Farmaceutycznego popularny produkt leczniczy z witaminą D, w trybie natychmiastowym został wycofany z obrotu na terenie całego kraju. Dokładnie chodzi o Vigantol 500 mcg/ml (20 000 IU/ml), krople doustne, roztwór, nr serii 20CQ046, termin ważności: 02.2025, podmiot odpowiedzialny: P&G Health Germany GmbH.

Vigantol to produkt leczniczy w postaci kropli doustnych zawierający witaminę D3, który stosuje się w zapobieganiu krzywicy u wcześniaków i dzieci, ale także u osób dorosłych. Używany jest także we wspomaganiu leczenia osteoporozy u dorosłych.

– Z przekazanych informacji wynika, że działanie ma charakter prewencyjny i dotyczy wszystkich serii produktu leczniczego Vigantol, również nie wykazujących wyników poza specyfikacją, które zostały wyprodukowane przy użyciu substancji pomocniczej o nr serii 20CQ046

– przekazano w komunikacie.

Fot.: Ilustracyjne

Małopolska - najnowsze informacje