środa, 14 grudnia 2022 13:54

Znajomi Iwony Wieczorek w rękach policji. Czy to przełom w sprawie?

Autor Katarzyna Jamróz
Znajomi Iwony Wieczorek w rękach policji. Czy to przełom w sprawie?

Jak poinformowało Radio RMF FM, w Gdańsku na polecenie małopolskiego wydziału Prokuratury Krajowej, policja zatrzymała dwie osoby. Ma to związek ze sprawą Iwony Wieczorek, która zaginęła 12 lat temu.

Policja zatrzymała Pawła P. znajomego Iwony, z którym feralnej nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku imprezowała zaginiona 19-latka. Drugą zatrzymaną osobą jest kobieta z "otoczenia" Wieczorek.

W ostatnim czasie śledczy kilkukrotnie byli w mieszkaniu Pawła P., gdzie funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. jego telefon, a także karty pamięci. Policjanci byli również w mieszkaniach bliskich mężczyzny.

Jak udało się ustalić stacji, zatrzymani zostaną przesłuchani w siedzibie małopolskiej Prokuratury Krajowej. Zatrzymani są w drodze do Krakowa.

Prokuratura Regionalna w Krakowie
Prokuratura Regionalna w Krakowie / Fot.: PŁ / Głos24

Zaginęła 12 lat temu

Przypomnijmy, Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Dziewczyna wraz ze znajomymi bawiła się w jednym z sopockich klubów. W pewnym momencie doszło między nimi do sprzeczki i 19-latka zdecydowała się na samodzielny powrót do domu. Nadmorską promenadą do pokonania miała ok. 6 km. Kamery monitoringu ostatni raz zarejestrowały ją o godzinie 04:12, przy wejściu na plażę nr 63 w Gdańsku Jelitkowie. Dziewczyna znajdowała się zaledwie 2.5 km od domu, do którego nigdy nie dotarła...

Mimo wysiłku służb, przez 12 lat nie udało się ustalić co stało się z młodą gdańszczanką. Jej zaginięciem interesowała się cała Polska, a do poszukiwań (oprócz policji) zaangażowano detektywów i jasnowidzów.

Czytaj również:

[AKTUALIZACJA] Będzie przełom w sprawie zaginionej Iwony Wieczorek? Na policję zgłosił się poszukiwany mężczyzna
W sobotę (10 grudnia) na Tik-Toku “braci Kłeczek” pojawił się filmik, w którym policjanci apelują o pomoc w ustaleniu personaliów przedstawionego na ich
Kraków

Kraków - najnowsze informacje