poniedziałek, 23 listopada 2020 15:51

"Drastyczne obostrzenia odbierają na szansę na jakąkolwiek pracę." Polska Rada Turystyki pisze do wicepremiera Gowina

Autor Marzena Gitler
"Drastyczne obostrzenia odbierają na szansę na jakąkolwiek pracę." Polska Rada Turystyki pisze do wicepremiera Gowina

"Kolejne obostrzenia, które drastycznie uderzają w reprezentowane przez nas branże, odbierając szansę na jakąkolwiek pracę w pierwszym kwartale 2021 r." - piszą zrozpaczeni przedsiębiorcy zrzeszeni w Polskiej Radzie Turystyki.

Organizacja, zrzeszająca ponad 3.000 podmiotów gospodarczych, zatrudniających blisko 100.000 osób, która reprezentuje dwadzieścia organizacji samorządu gospodarczego wyraziła ogromne rozczarowanie decyzjami rządu i domaga się spotkania i rozmów.

"Panie Premierze,

20.11. br., podczas XIX Posiedzenia Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP, usłyszeliśmy zapewnienia o szeroko idącej rządowej pomocy. Uspokajał Pan przedsiębiorców, że już wkrótce wsparcie otrzymają sektory, których ograniczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej dotknęły najboleśniej. Dostaliśmy od Pana zapewnienie, że Rząd przedstawi plan odmrażania branż na nadchodzące tygodnie.

Zaledwie dzień później, 21.11.br. premier Morawiecki ogłosił kolejne obostrzenia, które drastycznie uderzają w reprezentowane przez nas branże, odbierając szansę na jakąkolwiek pracę w pierwszym kwartale 2021 r. Nadto, w jednym z ostatnich wywiadów padły  słowa dotyczące konsultacji z przedsiębiorcami z listy zamykanych działalności gospodarczych. Nikt z licznego grona organizacji gospodarczych, które reprezentujemy nie został poproszony  o opinię.

Od soboty obserwujemy skalę zaskoczenia i wzburzenia wszystkich utrzymujących się z turystyki i rekreacji. Problem dotyczy już nie tylko pojedynczych działów turystyki ale obejmuje całe miasta czy regiony. Z przykrością zauważamy, że Pana zapewniania okazały się rozbieżne z tym co zostało ogłoszone.

W imieniu Polskiej Rady Turystyki, zrzeszającej ponad 3.000 podmiotów gospodarczych, zatrudniających blisko 100.000 osób, która reprezentuje dwadzieścia organizacji samorządu gospodarczego, wyrażamy ogromne rozczarowanie decyzjami rządu.

W obliczu dramatycznej sytuacji zrzeszonych przedsiębiorców oczekujemy zawieszenia podjętych przez rząd decyzji. Domagamy się niezwłocznego spotkania z udziałem Pana Premiera, w celu ustalenia programu wsparcia dla branży turystycznej i pokrewnych oraz wypracowania strategii postępowania w kwestiach dotyczących całej branży turystycznej.

Prosimy o wyznaczenie dogodnej daty spotkania w możliwie najkrótszym terminie."

koronawirus najnowsze informacje

Małopolska - najnowsze informacje