sobota, 15 kwietnia 2023 08:03

Ponad 12 000 minifigurek! Byliśmy w Muzeum klocków i figurek LEGO [VIDEO]

Autor Patryk Trzaska
Ponad 12 000 minifigurek! Byliśmy w Muzeum klocków i figurek LEGO [VIDEO]

Ponad 12 000 "ludzików" LEGO, unikalne zestawy, a nawet możliwość zobaczenia minifigurki "kosmity", która odbył podróż w kosmos na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Byliśmy krakowskim Muzeum klocków i figurek LEGO, jeszcze przed oficjalnym otwarciem? Co udało nam się zobaczyć?

Muzeum klocków i figurek Lego Brick&Figs mieści się przy ulicy Henryka Dąbrowskiego 20 na krakowskim Zabłociu. Jak podkreślają twórcy, miejsce będzie wciąż rozwijane w taki sposób, aby każdy znalazł coś dla siebie. Oficjalne otwarcie dla zwiedzających nastąpi w sobotę (15 kwietnia). Udało nam się zwiedzić je przedpremierowo. Co czekało na nas w środku?

fot. Małgorzata Gietner/Głos24

Już od pierwszych kroków, można poczuć się, jak jeden z mieszkańców LEGO świata. Tuż przy wejściu znajduje się ściana wypełniona praktycznie wszystkimi kolorami popularnych klocków. Można wybrać potrzebne elementy, zakapować do specjalnego pojemnika i kupić w przy kasie.

Jednak Brick&Figs to nie tylko możliwość kupowania klocków. Główną atrakcją jest wystawa, a ta pozwala zobaczyć na żywo wielu unikatowych zestawów z klocków LEGO, w tym również tych ciężko dostępnych na runku. Kolekcja jest tak ogromna, że nie tylko kolekcjonerzy znajdą coś dla siebie. Wśród ponad dwunastu tysięcy minifigurek (zwanych potocznie ludzikami) LEGO, jest okazja zobaczyć postacie z takich filmów jak m.in. "Kraina Lodu", "Harry Potter" czy "Władca Pierścieni" w klockowej wersji.

fot. Małgorzata Gienter/Głos24

Ogromne wrażenie robią również kolekcjonerskie zestawy, w których skład wchodzi parę tysięcy elementów. Podczas odwiedzin, w gablotach zobaczymy z bliska repliki np. gwiazdy śmierci znanej fanom serii "Star Wars", Titanica czy olbrzymiej wieży Eiffela.

fot. Małgorzata Gietner/Głos24
@glos24.pl Nasza redakcja dostała możliwość sprawdzenia nowego muzeum LEGO Bricks&Figs.pl 🤖 od 15 kwietnia będzie otwarte dla zwiedzających! Naszym skromnym zdaniem warte zobaczenia ❤️ #lego #legostarwars #legotiktok #viral #krakow #muzeum #tiktok #dlaciebie #dc #cracow #czaswolny #atrakcje #roomtour #legoharrypotter #wystawaklockowlego ♬ dźwięk oryginalny - glos24.pl

Twórcy w rozmowie z Głos24 przyznali, że tworzenie miejsca dedykowanego fanom klocków LEGO trwało kilka miesięcy. Mimo to największym wyznawaniem było zebranie wszystkich eksponatów w jednym miejscu. Prawdziwym unikatem, jest Minifigurka "kosmity", która odbyła podróż w kosmos na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), a także zestaw Spice Girls wraz z autografami.

fot. Małgorzata Gietner/Głos24

Oficjalne otwarcie muzeum nastąpi 15 kwietnia.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka