piątek, 25 czerwca 2021 12:58

Ponad 120 milionów złotych na kołach zawita do Krakowa. To już 17. edycja Gran Turismo Polonia [FOTO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Ponad 120 milionów złotych na kołach zawita do Krakowa. To już 17. edycja Gran Turismo Polonia [FOTO]

Ferrari, Lamborghini, Porsche, McLaren, Alpine czy Aston Martin - sto eleganckich, sportowych pojazdów z kultowych stajni, a także topowych modeli GT innych producentów aut, każdy będzie mógł obejrzeć z bliska w Krakowie.

Największy i najstarszy event typu gran turismo w Polsce rusza w tym roku z nową, rozszerzoną formułą. Gran Turismo Polonia 2021 będzie już nie tylko imprezą torową. W tym roku organizatorzy zapraszają ponad 100 supersamochodów z całej Europy na ekskluzywną wycieczkę po naszych drogach (1-4 lipca 2021). Uczestnicy spotkają się 1 lipca we Wrocławiu, a w trasę wyruszą 2 lipca (piątek) rano. Tego samego dnia ok godziny 16:00 dojadą do Krakowa, gdzie zaparkowane będą przed hotelem Sheraton.

Spektakularny roadshow

W tym roku odbędzie się 17. edycja Gran Turismo Polonia, co czyni wydarzenie najstarszą tego typu imprezą w naszym kraju. – Do Polski po raz pierwszy przyjechaliśmy grupą samochodów w 2005 roku i była to zupełnie inna rzeczywistość. Stan dróg, wygląd polskich miast i cała infrastruktura – to niebywałe jak wiele zmieniło się w tych kwestiach. Dlatego postanowiliśmy pokazać naszym kierowcom jak pięknym i nowoczesnym krajem jest dziś Polska. Tak powstał pomysł na elegancki i spektakularny roadshow, jakiego jeszcze nie było - mówi Peter Ternström, główny organizator wydarzenia.

Przystanek Kraków

Na trasie tegorocznego przejazdu ważnym punktem jest Kraków, gdzie uczestnicy spędzą noc z 2 na 3 lipca. Imponująca liczba ponad 100 supersamochodów zaparkowana zostanie przed hotele Sheraton Grand. – Różne modele marek takich jak Ferrari, Lamborghini i Porsche stanowią ok. 80% wszystkich uczestników. Nie zabraknie też innych producentów sportowych egzotyków, takich jak Aston Martin, McLaren, Lotus czy Alpine. Wszystkie samochody postaramy się ustawić na otwartym polu, tak aby każdy mógł obejrzeć je z bliska – zachęca Ternström. Samochody wyruszą w dalszą podróż do Kielc i Warszawy w sobotę rano.

120 milionów złotych na kołach

Głównymi bohaterami wyjątkowej moto-kawalkady będą oczywiście samochody. Około 100 eleganckich i sportowych pojazdów z kultowych stajni, takich jak Ferrari, Lamborghini, Porsche, McLaren, Alpine czy Aston Martin, a także topowych modeli GT innych producentów aut, będzie stanowiło widok niespotykany dotąd na Polskich drogach. Ponad 120 milionów złotych na kołach to wyprawa bez precedensu i najlepszy dowód na to, że Polska stała się ważnym punktem na mapie rynku motoryzacji w luksusowym wydaniu. Warto wspomnieć także o tym, że pomimo pandemicznej niepewności, lista startowa eventu była pełna już na początku maja, a kolejka chętnych do dołączenia wciąż rośnie. – Popularność supersamochodów w Polsce rośnie w ekstremalnie szybkim tempie, więc liczba zgłoszeń do udziału w naszym evencie naturalnie także się powiększa. Najwięcej naszych klientów pochodzi nadal ze Skandynawii, jednak z roku na rok polska reprezentacja rośnie w siłę – zauważa Ternström.

Wszystkie informacje na temat imprezy, w tym szczegółową trasę i listę zgłoszonych samochodów, można znaleźć na stronie: https://www.granturismoevents.com/gran-turismo-polonia-2021.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje