środa, 12 kwietnia 2023 13:30

Poszła odwiedzić partnera do zakładu karnego. Sama usłyszała zarzuty

Autor Katarzyna Jamróz
Poszła odwiedzić partnera do zakładu karnego. Sama usłyszała zarzuty

W Niedzielę Wielkanocną 38-letnia mieszkanka Bochni przyszła do zakładu karnego w Nowym Wiśniczu, aby odwiedzić swojego konkubenta. Funkcjonariusze Służby Więziennej podczas kontroli osobistej znaleźli u 38-latki marihuanę i metaamfetaminę.

W niedzielę (9 kwietnia) w Zakładzie Karnym w Nowym Wiśniczu stawiła się 38-letnia mieszkanka Bochni. Kobieta przyszła na umówione wcześniej widzenie ze swoim konkubentem odbywającym tam karę pozbawienia wolności. Tuż przed spotkaniem z osadzonym, zgodnie z obowiązującymi procedurami, funkcjonariusze Służby Więziennej dokonali kontroli osobistej kobiety i wnoszonych przez nią przedmiotów.

– W trakcie czynności strażnicy ujawnili przy niej dwa zawiniątka. Zapytana o znajdującą się w nich zawartość 38-latka bez ogródek oświadczyła, że są to marihuana i metaamfetamina. Według relacji 38-latki jedna z substancji miała trafić do osadzonego konkubenta, z którym miała się tego dnia spotkać. Przedstawiciele Zakładu Karnego natychmiast wezwali na miejsce policyjny patrol, a wskazane niedozwolone substancje zabezpieczyli do momentu przyjazdu mundurowych

– informuje sierż. szt. Daniel Bułatowicz-oficer prasowy KPP w Bochni.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu przy użyciu testera narkotykowego sprawdzili posiadane przez kobietę substancje. Wyniki testów potwierdziły, że były to marihuana (1,18 g) i metaamfetamina (2,47 g). Policjanci zabezpieczyli narkotyki i zatrzymali 38-letnią mieszkankę Bochni. Kobieta usłyszała zarzut posiadania środka odurzającego oraz substancji psychoaktywnej, który podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Inf./Fot. KPP Bochnia

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje