sobota, 21 sierpnia 2021 07:46

Poszli w Tatry z... małpą!

Autor Marzena Gitler
Poszli w Tatry z... małpą!

Nietypową interwencję mieli wczoraj strażnicy TPN. Zawrócili z trasy do Morskiego Oka niemieckich turystów z małpą. Wprowadzanie zwierząt, również egzotycznych do parku narodowego jest zabronione.

Strażników TPN o wędrujących z małpą turystach powiadomili wolontariusze. Jak poinformował komendant straży TPN Wlazło, zwierzę, która zabrali na wycieczkę to mała, półroczna małpa brazylijska. Strażnicy zatrzymali ich i zawrócili z drogi w pobliżu Wodogrzmotów Mickiewicza

Małpę na wędrówkę zabrali turyści z Niemiec, którzy wcześniej chodzili z nią trasami turystycznymi w parkach narodowych w Niemczech i na Słowacji. Strażnikom okazali też dokumenty zwierzęcia, dotyczące między innymi badań weterynaryjnych i zezwolenia na wjazd do Polski. Byli zaskoczeni tym, że nie mogą podróżować z nim po TPN.

Turyści nie zostali ukarani mandatem, zostali tylko pouczeni o obowiązujących w Polsce przepisach i skierowani z powrotem na parking na Palenicy Białczańskiej.

Przypominamy, że teren TPN nie można wchodzić z żadnymi zwierzętami, w tym z psami. Za złamanie tego zakazu grozi nam mandat.

fot. ilust. Marzena Gitler / Głos24

Podhale

Podhale - najnowsze informacje