piątek, 29 grudnia 2023 09:10

Poszukiwana trzema listami gończymi kobieta wpadła w ręce krakowskiej policji

Autor Mirosław Haładyj
Poszukiwana trzema listami gończymi kobieta wpadła w ręce krakowskiej policji

Policjanci z Komisariatu VI w Krakowie skutecznie zatrzymali 47-letnią kobietę poszukiwaną trzema listami gończymi, w tym za oszustwa i przywłaszczenie cudzych środków finansowych. Zgodnie z postanowieniem sądu, kobieta została przewieziona do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 2 lata i 8 miesięcy.

W dniu 18 grudnia funkcjonariusze Komisariatu Policji VI w Krakowie dokonali aresztowania 47-latki, która unikała odpowiedzialności prawnej, często zmieniając miejsce pobytu i utrzymując tajemnicę co do swojej prawdziwej tożsamości. Dzięki realizacji szeregu operacji, śledczy ustalili, że kobieta może przebywać w jednym z mieszkań na osiedlu w Skawinie.

Policjanci monitorowali wybrane miejsce i zidentyfikowali osobę, której opis pasował do poszukiwanej 47-latki. Kobieta została skontrolowana w chwili, gdy wsiadała do samochodu, co zaskoczyło ją obecnością funkcjonariuszy. Oszustka, już wcześniej skazana przez sądy krakowskie na dwie prawomocne kary za posługiwanie się fałszywymi dokumentami i wyłudzenia pieniędzy na sumę ponad 120 tysięcy złotych od różnych instytucji finansowych, została poszukiwana trzema listami gończymi.

Decyzją Rejonowych Sądów w Krakowie, kobieta trafiła do zakładu karnego, gdzie odbywać będzie karę 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Inf. i foto: KMP

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka