czwartek, 7 kwietnia 2022 13:20

Powiat gorlicki: Alarmy bombowe w szkołach podstawowych. W środku były dzieci

Autor Patryk Trzaska
Powiat gorlicki: Alarmy bombowe w szkołach podstawowych. W środku były dzieci

Dużo strachu najedli się uczniowie i pracownicy szkół w Bieczu i Strzeszynie. Dzisiaj (7.04.2022r) w godzinach porannych, dyrektorzy szkół zostali powiadomieni o możliwym podłożeniu bomby w ich szkołach. Konieczne było ewakuowanie wszystkich znajdujących się w budynkach.

Nie tak wyobrażali sobie czwartkowy poranek uczniowie szkół w Bieczu i Strzeszynie (powiat gorlicki). Nad ranem, dyrektorzy podstawówek otrzymali informacje, że w ich szkołach podłożone zostały bomby. Pomimo tego, że takie telefony często okazują się fałszywymi doniesieniami, konieczne było ewakuowanie wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.  

W oba miejsca zostały wysłane zastępy straży pożarnej oraz radiowozy policji. Wszyscy znajdujący się w budynku zdążyli go opuścić jeszcze przed przybyciem służb. Na miejscu, potwierdziły się przypuszczania o fałszywym alarmie. Policja ustala obecnie tożsamość osoby, która jest odpowiedzialna za poranny żart z bombą.

Za zawiadomienie o więcej niż jednym fałszywym zdarzeniu, na mocy par. 2 do art. 224a k.k grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Gorlice - najnowsze informacje