czwartek, 22 grudnia 2022 08:37

Pralko-suszarki: na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Autor Artykuł sponsorowany
Pralko-suszarki: na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Pralko-suszarki to jedne z najbardziej praktycznych i pomocnych sprzętów AGD. Po pierwsze: łączą dwie funkcje. Po drugie: pozwalają oszczędzić czas i energię. O czym warto pamiętać, wybierając pralko-suszarkę? Czy taki zakup stanowi duży wydatek?

1. Pralko-suszarki: najważniejsze informacje

2. Jaka powinna być dobra pralko-suszarka?

3. Na to zwróć uwagę podczas zakupu

4. Wady i zalety pralko-suszarki

5. Pralko-suszarka: ile to kosztuje?

Pranie i suszenie przy pomocy jednego urządzenia bez wątpienia jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Oczywiście ma ono swoje zalety, jak i wady, dlatego przed zakupem warto poruszyć kilka istotnych kwestii...

1. Pralko-suszarki: najważniejsze informacje

Każdy z nas siłą rzeczy musi robić robić pranie. To konieczne, jeśli chcemy schludnie wyglądać oraz utrzymać dom w czystości. Nowoczesne pralki bardzo ułatwiają nam to zadanie, jednakże problematyczne i czasochłonne bywa suszenie prania i prasowanie go. W kwestii suszenia, z pomocą przychodzi nam pralko-suszarka. To niedoceniany, ale bardzo przydatny sprzęt, który doskonale się sprawdza szczególnie w mieszkaniach o niewielkiej powierzchni. Znacie to uczucie, gdy musicie się przeciskać pomiędzy stertami prania? A może denerwujecie się, ponieważ ulubiona bluzka nadal jest mokra, choć schnie już dosyć długo? Zakup pralko-suszarki może bardzo ułatwić życie domownikom.

Pralko-suszarka posiada wiele dodatkowych funkcji i programów, dzięki którym możesz poprawić efektywność prania, jak i suszenia.

2. Jaka powinna być dobra pralko-suszarka?

Generalnie ciężko wskazać na uniwersalne urządzenie, które będzie odpowiadało wszystkim użytkownikom. Dlatego zanim dokonasz zakupu, zastanów się jakie parametry mają dla ciebie największe znaczenie. Czy masz przestrzeń do tego, by pozwolić sobie na zakup pralki i suszarki do prania? A może lepiej zastąpić je jednym urządzeniem?

Choć dokonanie zakupu jest kwestą indywidualną, możemy wskazać, czym powinien wyróżniać się sprzęt, byśmy ze spokojem mogli "zaprosić" go pod swój dach.

Dobre pralko suszarki to takie, które są:

  • ciche - w związku z tym, że pralko-suszarkę najczęściej kupujemy do stosunkowo małego mieszkania, im mniejsza głośność, tym lepiej (choć właściwie ta zasada sprawdza się także w większych mieszkaniach czy domach). Dzięki temu możemy spokojnie korzystać z urządzenia, nie zakłócając pracy domowników czy też np. snu dziecka. Podczas prania najkorzystniej jest, gdy generowany hałas spada poniżej 50 dB. Natomiast w trakcie wirowania wartość poniżej 75 dB możemy uznać za korzystną. Jeśli chodzi o suszenie, warto podkreślić, że pralko-suszarki działają ciszej, niż osobne urządzenia.
  • pojemne - im wyższa ładowność, tym lepiej, szczególne, jeśli szukamy sprzętu dla rodzin z dziećmi
  • ekonomiczne - zwróć uwagę na to, by pralko-suszarka zużywała jak najmniej wody i energii

Jeśli masz wątpliwości, przed zakupem warto sprawdzić ranking pralko-suszarek.

Na to zwróć uwagę podczas zakupu

Oprócz standardowych kwestii, należy zwrócić uwagę także na dodatkowe opcje oraz wyposażenie. W poszczególnych modelach znajdziemy np.:

- funkcję opóźnionego startu

- różne programy prania (np. do koszuli, firanek, jedwabiu, pranie ręczne itd.)

- opcje suszenia: np. do prasowania, do szafy, przeciwwirusowe

- autosuszenie

- fuzzy logic

- kontrola ilości piany

Przydaje się także opcja dołożenia prania w trakcie cyklu, czujnik wilgotności, blokada panelu sterowania, blokada przedwczesnego otwarcia drzwi, aplikacja mobilna, zabezpieczenia np. przed zalaniem mieszkania.

Zalety pralko-suszarki

Jak już wspomnieliśmy powyżej, ogromną zaletą pralki z funkcją suszarki jest to, że nie zajmuje ona wiele miejsca i pozwala łączyć dwie czynności w jedną, oszczędzając przy tym czas. Pralko-suszarka zdecydowanie ułatwia życie i jest przydatnym sprzętem, który nie bez powodu staje się coraz bardziej popularny. Jednakże przed zakupem należy rozważyć wszelkie "za i przeciw". Zazwyczaj są one mniej efektywne i wydajne niż oddzielnie zakupione pralka i suszarka. Nie oznacza to jednak, że nie sprostają naszym potrzebom - to kwestia mocno indywidualna.Warto wziąć pod uwagę, że pralko-suszarka może sobie nie poradzić z dokładnym wysuszeniem ubrań, szczególnie, gdy przeładujemy bęben lub usiłujemy suszyć w tym samym czasie bardzo zróżnicowane materiały. Może się okazać, że niektóre tkaniny po użyciu pralko-suszarki będą dość pogniecione. Ale w tym przypadku z pomocą przyjdą np. parownice do ubrań, które pozwalają szybko, bezpiecznie i skutecznie pozbyć się wszelkich zagnieceń, a przy tym skutecznie dezynfekują i odświeżają ubrania.

Jeśli chodzi o niszczenie odzieży, którego obawia się wielu potencjalnych użytkowników sprzętu, uspokajamy: stosowanie się do zaleceń producenta, wskazówek na metce i rozsądne korzystanie z pralko-suszarek wystarczy, by nie niszczyć tkanin.

Pralko-suszarka: ile to kosztuje?

Sprzęt różnych marek, w tym popularne produkty pralko-suszarki, możemy kupić w bardzo zróżnicowanych cenach. Najtańsze modele zakupimy za około 1300-1500 złotych, podczas gdy za te większe i bardziej rozbudowane trzeba zapłacić kilkukrotnie więcej.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje