czwartek, 27 października 2022 12:04

Projekt "Start wgamedev" został otwarty w Wyższej Szkole Humanistycznej

Autor Artykuł sponsorowany
Projekt "Start wgamedev" został otwarty w Wyższej Szkole Humanistycznej

Pod koniec października w jednej z sal wykładowych Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie odbył się wernisaż projektu pod nazwą "Start  wgamedev". Odbyło się to w ramach programu edukacyjnego Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych.

Dzięki udziałowi w tym programie obecni studenci uczelni będą mogli zdobyć podstawowe umiejętności, aby rozpocząć karierę w branży tworzenia gier komputerowych. Obecnie jest to jedna z najbardziej obiecujących branż w Polsce. Wiele polskich studiów developerskich zarobiło miliony na swoich kreacjach i zakupach w grze. Dodatkowo, aby przyciągnąć użytkowników, deweloperzy dają graczom bonusy bez depozytu w postaci przedmiotów i innych wirtualnych obiektów za rejestrację na stronach partnerskich. Tak więc rynek gier komputerowych stale się rozwija i oferuje nowe możliwości.

Na początku projektu wzięło w nim udział ponad 100 studentów, którzy otrzymali już zadania i instrukcje. W najbliższym czasie podobne konferencje odbędą się w Lublinie i Kłobuku, po czym uruchomiony zostanie pełny program edukacyjny.

W spotkaniu uczestniczył wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Szymon Giżyński, który skomentował to wydarzenie:

"W Częstochowie rusza duży projekt, który następnie zaprowadzi chętnych uczestników także do innych miast. Było to możliwe dzięki skoordynowanej pracy zespołu profesjonalistów, którzy chcą, aby dziedzina tworzenia gier komputerowych w Polsce rozwijała się jak najszybciej.

Uniwersytet Jana Długosza został wybrany ze względu na ogromne sukcesy jego studentów, a także znaczny nakład pracy rektora, dziekana i profesorów. A dziś da studentom wiedzę spoza programu uczelni.

Wydarzenia ostatnich lat pokazały, że gry komputerowe to przyszłość. Choć tylko kilka polskich gier stało się naprawdę popularnych na świecie, to jestem pewien, że będzie ich więcej. Mam nadzieję, że wśród nich znajdą się gry stworzone przez studentów tej uczelni.

Kolejnym ważnym celem jest to, abyśmy my, Polacy, byli dumni z naszej kultury, historii i wartości w kraju. Przyda się to, gdy będziemy gotowi konkurować z innymi dużymi krajami na światowym rynku.

Następnie głos zabrał Mikołaj Turovsky, dyrektor Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych:

"Sektor tworzenia gier komputerowych w Polsce rozwija się dość szybko: około 24% rocznie. Dziś z branżą związanych jest około 12 tys. pracowników, a ich liczba z roku na rok rośnie.

A ponieważ wszystkie duże projekty zaczynały się w lokalnych miejscach i powstawały w gronie pasjonatów, chcemy dać Wam szansę na stworzenie czegoś nowego i niepowtarzalnego. Nasz program ma na celu znalezienie talentów, wsparcie ich w rozwoju, zapewnienie im wszystkich niezbędnych szkoleń, a następnie zatrudnienie gotowych specjalistów.

Z kolei Kanclerz Uniwersytetu Anna Vykh-Gavrońska podziękowała organizatorom za szansę dla swoich studentów, a także zaznaczyła, że to wielki zaszczyt dla uczelni gościć tak obiecujący i ważny program.

Program "Start  wgamedev" składa się z trzech etapów. W pierwszym jego organizatorzy opowiadają studentom o możliwościach branży, w drugim rozpoczyna się szkolenie, na które składają się cztery spotkania, a w trzecim odbędą się master classes z zaproszonymi gośćmi, w których będą mogli wziąć udział ci studenci, którzy przejdą selekcję.

Technologia - najnowsze informacje

Rozrywka