poniedziałek, 7 listopada 2022 12:21

Proszowiccy mundurowi zmierzyli się na strzelnicy. Wszystko, aby uczcić rocznicę odzyskania niepodległości

Autor Patryk Trzaska
Proszowiccy mundurowi zmierzyli się na strzelnicy. Wszystko, aby uczcić rocznicę odzyskania niepodległości

25 drużyn mundurowych zmierzyło się w Gniazdowicach w zawodach strzeleckich. Rywalizacja toczyła się o puchar burmistrza Proszowic Grzegorza Cichego. Zawodnicy zmierzyli się na dystansie 25 metrów,a  zwycięzcy zdobyli aż 290 punktów. Intencją organizatorów było uczczenie 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Do rywalizacji w Gniazdowicach przystąpiło 25 trzyosobowych drużyn, które zmierzyły się w konkurencjach strzeleckich na dystansie 25 metrów. W zawodach poza policjantami wzięli udział również strażnicy miejscy, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz uczniowie klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego w Proszowicach.

Najlepsi okazali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach w składzie mł. asp. Jerzy Kołodziej, st. asp. Andrzej Kowal i  asp. Mariusz Włodarczyk, zdobywając łącznie 290 punktów. Tuż za nimi uplasowali się  druhowie z  OSP w Teresinie. Z kolei trzecie miejsce przypadło OSP z Górki Stogniowskiej.

Organizatorem  turnieju była gmina Proszowice we współpracy z Klubem Sportowym  "Petarda". Warto dodać, że turniej odbył się w celu uczczenia 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

fot. fb, Grzegorz Cichy - Burmistrz Proszowic

Proszowice - najnowsze informacje