sobota, 1 lutego 2020 09:33

Proszowice: Prace remontowe gminnych budynków socjalnych

Autor Manuel Langer
Proszowice: Prace remontowe gminnych budynków socjalnych

Na zlecenie Gminy Proszowice wykonano prace remontowe w budynkach gminnych w Łaganowie i Gniazdowicach, a także przed budynkiem gminnym w Bobinie.

Awaryjny remont budynku w Łaganowie był konieczny, ponieważ z przewodu wentylacyjnego w łazience wydobywał się dym. Było to spowodowane spękaniem kanału dymowego wykonanego z kształtek kamionkowych. Ponad to, zauważono, że nasady wentylacyjne nie funkcjonowały prawidłowo, co bardzo ograniczało przepływ powietrza. W ramach remontu udrożniono „na pełny” przekrój przewody dymowe, zamontowano niezbędne elementy tj. wyczystki dolne i misy na skropliny, a także wymieniono nasady obrotowe. Wykonawcą prac, których koszt wyniósł ok. 8 000 zł, była Firma Remontowo-Budowlana An-Bud Anna Florek.

W mieszkaniu socjalnym budynku Gniazdowice 7A, kuchnia typu ogniwo, ogrzewająca mieszkanie była całkowicie przepalona. Podjęto decyzję o zmianie sposobu ogrzewania na ogrzewanie elektryczne, co uchroni przed ewentualnym pożarem lub zaczadzeniem. Zamontowano trzy grzejniki elektryczne wraz z instalacją zasilającą. Wykonawcą zadania był Zakład Elektryczno-Budowlany Wojciech Komenda, a koszt prac wyniósł ok. 3 000 zł.

W Bobinie wykonano remont awaryjny schodów betonowych, prowadzących do budynku mieszkalnego Bobin 26. Remont był konieczny, ponieważ schody uległy całkowitemu zniszczeniu. W ramach remontu, na całej powierzchni schodów położono kostkę betonową Behaton. Wykonawcą zadania była firma F.B.H.U. Optimum Władysław Rakoczy, a  koszt prac opiewa na kwotę 6 700 zł.

Info/foto: UGiMP, Joanna Łękas

Proszowice - najnowsze informacje