środa, 12 lutego 2020 11:28

Przedszkola i żłobek w gminie Myślenice z oczyszczaczami powietrza

Autor Manuel Langer
Przedszkola i żłobek w gminie Myślenice z oczyszczaczami powietrza

W trosce o najmłodszych  mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice wszystkie Przedszkola Samorządowe,  oddziały przedszkolne przy Szkołach Podstawowych na terenie całej gminy  oraz Żłobek Samorządowy w Myślenicach zostały wyposażone w oczyszczacze powietrza.

Całkowity koszt zakupu 35 urządzeń  oczyszczających powietrze wyniósł 51 660 zł i został pokryty w całości z  budżetu Miasta i Gminy Myślenice. 32 oczyszczacze trafią do gminnych  przedszkoli, natomiast Żłobek Samorządowy został wyposażony w trzy  urządzenia, po jednym dla każdego oddziału.

-  Wszystkie przedszkola i żłobek samorządowy zostały zaopatrzone w  oczyszczacze powietrza. Podjąłem decyzję o zakupie tego typu urządzeń w  trosce o zdrowie dzieci, które są najbardziej narażone na skutki  oddychania zanieczyszczonym powietrzem. Jestem przekonany, że ten krok w  ramach przeciwdziałania następstwom smogu wpłynie pozytywnie na zdrowie  i samopoczucie najmłodszych mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice,  chroniąc ich nie tylko przed zanieczyszczeniami, ale także przed  wirusami. W przyszłości planujemy wyposażyć w takie urządzenia wszystkie  oddziały przedszkolne w naszej gminie – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Oczyszczacz marki Warmtec AP Neo to  bardzo wydajne urządzenie, które może być stosowane w pomieszczeniach o  powierzchni nawet do 100 m². Dwie warstwy filtra HEPA umieszczone w  kasecie filtrującej skutecznie oczyszczają powietrze z cząsteczek PM  2,5, grzybów lub bakterii. Oczyszczacz AP Neo jest kompleksowym  urządzeniem, które szczególnie dba o zdrowie i komfort życia alergików,  astmatyków oraz osób uskarżających się na dolegliwości związane z coraz  powszechniejszym zjawiskiem smogu. Oczyszczacz posiada wyświetlacz LCD,  który pokazuje skalę zanieczyszczenia powietrza. Poziom smogu mierzony  jest dla cząsteczek PM2,5 i wyświetlany na przednim panelu jednym z  czterech kolorów, wskazując stan jakości powietrza na bardzo dobry  (zielony), dobry (niebieski), akceptowalny (żółty) oraz zły (czerwony).

We wtorek burmistrz Jarosław Szlachetka  wraz z Renatą Marzec, naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu UMiG  Myślenice przekazali uroczyście trzy oczyszczacze do Żłobka  Samorządowego w Myślenicach, natomiast wiceburmistrz Mateusz Suder wraz z  sekretarzem Robertem Pitalą z dwoma urządzeniami gościli w Przedszkolu  Samorządowym Nr 8 w Myślenicach. Kolejne placówki otrzymają oczyszczacze  w najbliższym czasie.

Info/foto: UMM

Myślenice - najnowsze informacje