wtorek, 11 stycznia 2022 12:20

Pufy do salonu - dlaczego warto zdecydować się na zakup?

Autor Artykuł sponsorowany
Pufy do salonu - dlaczego warto zdecydować się na zakup?

Przez dobre kilka lat pufy nie cieszyły się dużą popularnością. Od pewnego czasu powróciły jednak do łask projektantów wnętrz i coraz częściej są wykorzystywane jako stylowy dodatek do aranżacji salonu. Ten niepozorny mebel ma naprawdę wiele zalet, dlatego warto zwrócić na niego uwagę podczas planowania wystroju mieszkania. Sprawdź, dlaczego zakup pufów do salonu to dobry pomysł.

Dodatkowe siedzisko

Takie wygodne siedzisko na pewno przyda się podczas wizyty znajomych bądź rodziny, jeśli zabraknie krzeseł czy też miejsca na kanapie. Miękka pufa okrągła i modele z oparciem mogą sprawdzić się np. podczas czytania książki bądź oglądania filmów. Na dodatek mebel jest dość lekki, dlatego można szybko przenieść go do innego pomieszczenia. Pufy nie zajmują też dużo miejsca, co może być ważne w przypadku małego salonu. Ich kompaktowy rozmiar sprawia, że trzymanie dodatkowych siedzisk w schowku również nie powinno być problemem.

Stylowa dekoracja
W dzisiejszych czasach pufy mają bardzo ciekawy design, dzięki czemu mogą być prawdziwą ozdobą pomieszczenia. Modele glamour z eleganckim welurem czy też błyszczącym obiciem w złotym kolorze z powodzeniem mogą zastąpić inne dekoracje, zwłaszcza jeśli salon nie jest zbyt duży. Z kolei w przypadku dość spokojnej aranżacji wstawienie pufa ze wzorem ze skórą bydlęcą bądź tkaniną w wyrazistym kolorze może nieco ożywić pomieszczenie i dodać mu niepowtarzalnego charakteru. Spore wrażenie może też zrobić model o oryginalnym kształcie.

Schowek na drobiazgi

Spora część pufów to bardzo funkcjonalne meble, które są puste w środku i mają podnoszone siedzisko. W sklepie online Pufy.pl modele ze schowkiem cieszą się niemałą popularnością. I trudno się temu dziwić. Możliwość zapakowania do pufów różnego rodzaju drobiazgów może ułatwić utrzymanie porządku w salonie. Jest to świetna opcja zwłaszcza dla mniejszych mieszkań, w których zazwyczaj nie ma miejsca na zbyt wiele szaf. Pufy nie są duże, ale można w nich bez problemu zmieścić np. gazety, ręczniki kuchenne, kable USB czy też szaliki.

Efekt przytulności

Pufy są prawdopodobnie najbardziej przytulnym meblem, jaki może pojawić się w salonie. Małym wyjątkiem mogą być jedynie dość surowe modele ze skórzanym obiciem, choć i w tej kategorii można znaleźć design ocieplający wnętrze. Najbardziej przytulny efekt zapewnią pufy z miękkimi tkaninami w ciepłych kolorach. Gwarancją przyjemnej, rodzinnej atmosfery są też miękkie modele przypominające dużą poduszkę. Uroku nie można odmówić również pufom z futerkowym obiciem.

Wygodny podnóżek

Puf może być nie tylko siedziskiem i schowkiem, ale także podnóżkiem. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które lubią mieć uniesione nogi podczas oglądania telewizji, ale jednocześnie nie mają miejsca na dodatkowy mebel służący jedynie jako podnóżek. W takim przypadku warto zdecydować się na pufy, które mają zbliżoną wysokość do sofy bądź fotela. Ponadto w roli podnóżka lepiej sprawdzi się raczej nie zbyt miękki puf.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje