środa, 12 maja 2021 08:54

Okręgowe Zawody w Slow Joggingu to „tajny plan” na Pannonikę. Ruszyła zbiórka

Autor Aleksandra Tokarz
Okręgowe Zawody w Slow Joggingu to „tajny plan” na Pannonikę. Ruszyła zbiórka

Tegoroczna edycja Pannoniki ma być "imprezą sportowo-rekreacyjną" z bogatym programem kulturalnym, nie mającą charakteru imprezy masowej. Sposobem na uratowanie tegorocznej edycji Festiwalu będą Okręgowe Zawody w Slow Joggingu. Zbiórka trwa.

W minionym roku Pannonica Festival, z powodu pandemii, nie mógł się odbyć. Wówczas powiat nowosądecki znajdował się w czerwonej strefie, w której nie zezwolono na organizację tego typu wydarzeń. Tymczasem sytuacja pandemiczna w Polsce rozwija się, a przyszłość stoi pod znakiem zapytania. Szczególnie, jeśli chodzi o organizację festiwali i imprez masowych.

Dlatego, jak tłumaczą organizatorzy, w obliczu wielu niewiadomych, nie czekając na oficjalne regulacje, muszą zacząć działać już, aby zorganizowanie festiwalu w tym roku w ogóle było możliwe. W ten sposób powstał „tajny plan”, zakładający, iż „przy odpowiednio dużej mobilizacji sympatyków i festiwalowej społeczności festiwal przetrwa, a Organizatorzy uniezależnią się od kapryśnych i nieprzewidywalnych ograniczeń to nakładanych, to zdejmowanych przez Decydentów”. Jej ważnym elementem jest utworzona zrzutka. - Organizatorzy uzyskają fundusze potrzebne do zorganizowania festiwalu w przetrwalnikowej (pandemicznej formie) dla mniejszej niż zwykle liczby publiczności, na co świadomie się godzą – wyjaśniają.

Ekstremalnie rowerowe emocje w Krynicy-Zdroju! Zbliża się Doka Downhill City Tour
Tu ich jeszcze nie było. Doka Downhill City Tour zawita do Krynicy-Zdroju po raz pierwszy. Event to niesamowite widowisko i trzy dni pełne wrażeń. I to nie tylko dla zawodników, bo kibice też będą mieli na co popatrzeć.

Planują jednocześnie, aby w dniach 2-4 września 2021 zorganizować w formie happeningu wydarzenia "sportowo-rekreacyjnego" o nazwie Okręgowe Zawody w Slow Joggingu (z elementami kulturalnymi charakterystycznymi dla festiwalu Pannonica) dla mniej jak 1000 osób, co nie będzie wymagało zgody na organizację imprezy masowej. - Dokonując wpłat na rzecz organizacji Okręgowych Zawodów w Slow Joggingu (Pakiet Slow Joggera od 330 zł) Wspierający udzielają organizatorom Festiwalu Pannonica nieocenionego wsparcia, a sami zyskują gwarancję udziału w wydarzeniu dla Wspierających na zasadzie Gwarantowanego Pierwszeństwa. Albo inaczej. Przystępują do pannonicznej Drużyny Pierścienia - dodają.

W przypadku powodzenia zbiórki zorganizowane mają zostać Okręgowe Zawody w Slow Joggingu (dla 990 osób). Zebrane środki przeznaczone zostaną między innymi na wydzierżawienie terenu (ponad 7 ha), honoraria dla muzyków (10 zespołów), organizację min. 2 scen z obsługą (nagłośnienie i oświetlenie), zabezpieczenie imprezy, budowę pola namiotowego wraz z zapleczem, w tym zaplecze sanitarne, toalety, prysznice, woda, prąd, ścieki czy organizację innych wydarzeń towarzyszących.

Link do zrzutki znajduje się TUTAJ.

Pannonica organizowana jest od 2013 roku. Początkowo festiwal odbywał się w kameralnym gronie, jednak co roku zyskiwał coraz większą popularność, a do Barcic przyjeżdżały kolejne osoby, zainteresowane bałkańską kulturą i muzyką. Rekordową była siódma edycja imprezy, która miała miejsce w 2019 roku - wówczas na scenie pojawił się między innymi Goran Bregović.

koronawirus najnowsze informacje

fot. Fundacja Rozwoju Ziem Górskich

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje