środa, 10 listopada 2021 16:01

Róża Thun dołączyła do Hołowni. „Mam poczucie powrotu do centrum"

Autor Marzena Gitler
Róża Thun dołączyła do Hołowni. „Mam poczucie powrotu do centrum"

O decyzji Róży Thun poinformowali dziś po południu Szymon Hołownia oraz Stéphane Séjourné, przewodniczący Renew Europe. - frakcji w Parlamencie Europejskim. "Mam poczucie powrotu do centrum" - napisała europosłanka z Krakowa. "Bardzo wierzę, że wspólnie odnowimy Europę".

Europosłanka Róża Thun dołącza do Polska 2050. Konferencja prasowa z udziałem Szymona Hołowni oraz Stéphane Séjourné, przewodniczącego Renew Europe - frakcji w Parlamencie Europejskim, której częścią zostaje nasz ruch - napisał Szymon Hołownia.

Róża Thun dołącza do Polski 2050

Europosłanka Róża Thun dołącza do Polska 2050. Konferencja prasowa z udziałem Szymona Hołowni oraz Stéphane Séjourné, przewodniczącego Renew Europe - frakcji w Parlamencie Europejskim, której częścią zostaje nasz ruch. #Polska2050 #Rośniemy

Opublikowany przez Szymona Hołownię Środa, 10 listopada 2021

Róża Thun jest pierwszą przedstawicielką Polska 2050 w Europerlamencie. "„Mam poczucie powrotu do centrum. Polska była słuchana uważnie, kiedy prof. Geremek był w #PE częścią politycznej rodziny, którą reprezentuje dziś Renew Europe (…).Bardzo wierzę, że wspólnie odnowimy Europę, odnowimy Polskę, wraz z Polska 2050 Szymona Hołowni” - napisała na Facebooku.

„Mam poczucie powrotu do centrum. Polska była słuchana uważnie, kiedy prof. Geremek był w #PE częścią politycznej...

Opublikowany przez Róża Thun Środa, 10 listopada 2021

Post doczekał się ponad tysiąca komentarzy i blisko 100 udostępnień. Wielu użytkowników gratuluje Róży Thun decyzji. Zdarzają się jednak oskarżenia o to, ze zdradziła swoich wyborców.  W 2019 roku, gdy była jedynką na liście koalicji Europejskiej w Krakowie, zagłosowało na nią blisko 84 tys. osób. W Europarlamencie zasiada trzecią kadencję - od 2009 roku.

W maju br. podjęła decyzję o rozstaniu się z Platformą Obywatelską. "Często różniłam się w głosowaniach z zarządem naszej partii. Chodziło o przyjmowanie uchodźców i otaczanie ich opieka. Ta sama sytuacja powtórzyła się przy rezolucji nawołującej polski rząd do przestrzegania prawa - poinformowała w oświadczeniu i liście do swoich wyborców.

foto: Fb Róża Thun

Kraków

Kraków - najnowsze informacje