poniedziałek, 3 sierpnia 2020 06:37

Rusza kolejny etap rozbudowy kanalizacji w Dąbrówce i Buczkowie. Koszt: 506 tys. zł

Autor Mirosław Haładyj
Rusza kolejny etap rozbudowy kanalizacji w Dąbrówce i Buczkowie. Koszt: 506 tys. zł

Wójt Gminy, Rzezawa Mariusz Palej 28 lipca podpisał umowę na dalszą rozbudowę kanalizacji sanitarnej w Dąbrówce i Buczkowie. Wartość tego zadania to ponad 506 tys. zł.
       
W ostatnich latach na terenie gminy Rzezawa wykonano kilkanaście kilometrów sieci kanalizacyjnej. Chociaż inwestycje te nie rzucają się w oczy, tak jak nowe drogi, czy piękne obiekty sportowe, to jednak są bardzo ważne. Budowa kanalizacji sanitarnej przyczynia się do poprawy jakości życia mieszkańców i chroni środowisko naturalne. Dzięki niej wzrasta również wartość nieruchomości.
       
Wśród miejscowości, w których trwają zaawansowane prace polegające na rozbudowie kanalizacji sanitarnej, są Dąbrówka oraz Buczków. W ramach ostatnio podpisanej umowy wykonanych zostanie tam łącznie około 1300 m nowej sieci.
       
Na rozbudowę sieci kanalizacyjnej Gmina Rzezawa kilka miesięcy temu pozyskała 1,6 mln zł dotacji. Pieniądze te pozwolą m.in. na realizację inwestycji sieciowych w Dąbrówce (etap II cz.3) oraz w Buczkowie (etap IV). Zadania te mają zostać zakończone do 15 października br.

Inf.: UG Rzezawa

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje