piątek, 22 października 2021 12:50

Sądecczyzna. Szpital w regionie wstrzymuje odwiedziny chorych. Powodem - koronawirus

Autor Aleksandra Tokarz
Sądecczyzna. Szpital w regionie wstrzymuje odwiedziny chorych. Powodem - koronawirus

Czwarta fala pandemii koronawirusa nabiera rozpędu. Tylko dziś w Polsce potwierdzono 5 706 nowych przypadków zakażeń. Zmarło 59 osób. W związku ze zwiększoną ilością zachorowań na Covid-19 szpital w Krynicy-Zdroju do odwołania wstrzymał odwiedziny chorych.

Jak już informowaliśmy, szpital w Dąbrowie Tarnowskiej ponownie zostanie przekształcony na placówkę covidową – przeznaczoną wyłącznie dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Decyzja podyktowana jest wzrostem zachorowań na Covid-19 w skali całego kraju. Trafiać będą tam nie tylko pacjenci z Małopolski i całego kraju, ale także Europy.

Tymczasem kolejna placówka medyczna w Małopolsce musi zmieniać zasady, w związku ze zwiększoną ilością zachorowań na Covid-19. Z uwagi na konieczność przekształcenia części łóżek szpitalnych na potrzeby epidemiologiczne, do odwołania wstrzymane zostały odwiedziny pacjentów w szpitalu im. dr J. Dietla w Krynicy-Zdroju.

- W wyjątkowych okolicznościach dopuszcza się możliwość krótkiej wizyty najbliższego członka rodzina za zgodą Kierownika Odziału lub Lekarza Dyżurnego, przy zastosowaniu wymaganych środków ochrony indywidualnej (fartuch, czepek, maseczka) – informuje dyrekcja placówki.

Obecnie w placówce znajduje się ośmiu pacjentów, zakażonych Covid-19.

koronawirus najnowsze informacje

fot. Szpital im. dr J. Dietla w Krynicy-Zdroju

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje