czwartek, 12 sierpnia 2021 06:41

Samodzielna księgowość czy biuro rachunkowe?

Autor Artykuł sponsorowany
Samodzielna księgowość czy biuro rachunkowe?

Samodzielna księgowość czy wybór biura rachunkowego? To pytanie zadaje sobie wiele osób rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej.

1. Biuro podatkowe Oświęcim

2. Buro rachunkowe Oświęcim i ich usługi księgowe

3. Jaka forma rozliczeń?

Biuro podatkowe Oświęcim

Samodzielna księgowość to dobry wybór dla jednoosobowej firmy z niewielką ilością dokumentów, i to też pod warunkiem, że posiadamy elementarną wiedzę o podatkach. Jeśli nie czujemy się w tym temacie pewnie, wybierzmy biuro rachunkowe prowadzące usługi księgowe, takie jak Biuro Podatkowe Oświęcim Royal Profit. Prowadząc działalność gospodarczą znajdziemy tu usługi na najwyższym poziomie, a biuro posiada uprawnienia oraz wszelkie potrzebne certyfikaty.

Biuro rachunkowe Oświęcim i ich usługi księgowe

W ofercie Biura Royal Profit znajdziemy usługi w zakresie prowadzenia:

- ksiąg rachunkowych,

- doradztwo podatkowe,

- sporządzanie deklaracji podatkowych,

- podatkowej księgi przychodów i rozchodów,

- ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych,

- ewidencji podatku od towarów i usług,

- ewidencji środków trwałych i wyposażenia,

- rozliczeń z Państwowym Funduszem Osób Niepełnosprawnych,

- karty podatkowej,

oraz innych usług rachunkowości, księgowości jak i usługi kadrowe, oraz te dotyczące płac. Na profesjonalne usługi księgowe jest rosnące zapotrzebowanie. Trudno się dziwić skoro mają tak szeroki zakres usług. Klientom odpowiada taka forma, nie muszą się martwić o terminy, deklaracje, rozliczenia. Mogą liczyć na rzetelną rachunkowość. Biuro rachunkowe posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych i doradztwa podatkowego oraz ubezpieczenie związane z odpowiedzialnością cywilną w zakresie ubezpieczeń społecznych i innego doradztwa kadrowego.

Jaka forma rozliczeń?

Z form rozliczeń podatkowych do wyboru mamy zasady ogólne, podatek liniowy, ryczałt oraz kartę podatkową. Najczęściej stosowaną formą opodatkowania wśród przedsiębiorców są zasady ogólne, które to polegają na opodatkowaniu dochodu według dwustopniowej skali. W przypadku podatku liniowego przedsiębiorca musi opodatkować dochód stawką - 19% oraz musi być prowadzona przez niego podatkowa księga przychodów i rozchodów. Jeśli chodzi o ryczałt podatnik nie może pomniejszyć osiąganych przychodów o poniesione koszty podatkowe, jednakże ma w zamian niewysokie stawki ryczałtu - 2%, 3%, 5,5%, 8,5%, 10%, 12,5%, 15% oraz 17% w zależności od wykonywanej działalności. Karta podatkowa natomiast to zryczałtowana forma opodatkowania.

Przedsiębiorca może samodzielnie wybrać formę opodatkowania, niemniej jednak lepiej byłoby, aby biuro finansowo-podatkowe poprzez indywidualne podejście do klientów, przeanalizowało, jaka forma byłaby dla niego najlepsza.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka