poniedziałek, 21 grudnia 2020 11:54

Sprzęt pomoże zdobywać doświadczenie. Siedem uli trafiło do szkoły w Nawojowej

Autor Aleksandra Tokarz
Sprzęt pomoże zdobywać doświadczenie. Siedem uli trafiło do szkoły w Nawojowej

O siedem nowych uli i specjalistyczny sprzęt potrzebny przy hodowli i obserwacji pszczół wzbogacił się Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej.

Szkoła prowadzi kursy dla pszczelarzy (technik i kurs podstawowy) i właśnie ich uczestnicy będą mogli zdobywać doświadczenie dzięki nowemu sprzętowi.

-Dziękuję za tak dobrą współprace z naszą powiatową szkołą – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski podczas spotkania z pszczelarzami. – Cieszę się, że coraz więcej osób interesuje się hodowlą pszczół i dbaniem o naturę.

Krynica-Zdrój: Szpital tymczasowy powstał zbyt późno?
20.Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Krynicy-Zdroju został 18 listopada przemianowany na kolejny małopolski szpital tymczasowy. Czy ta decyzja była potrzebna? Faktem jest, że gdyby nie powstanie szpitala tymczasowego, okoliczne placówki mogłyby mieć spore problemy. Czy decyzji tej nie …

Siedem uli, dwa mikroskopy, podkarmiacze, ramki, dwa laptopy i rzutnik za blisko 20,5 tysiąca złotych przekazało Stowarzyszenie dla Męciny (powiat limanowski), z którym współpracuje powiatowa placówka oświatowa.

inf./fot. Powiat Nowosądecki

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje