środa, 5 maja 2021 11:24

Kraków: Śmiertelny wypadek na obwodnicy miasta. Duże utrudnienia także w nocy [AKTUALIZACJA]

Autor Marzena Gitler
Kraków: Śmiertelny wypadek na obwodnicy miasta. Duże utrudnienia także w nocy [AKTUALIZACJA]

Po tragicznym wypadku, który w południe wydarzył się w  okolicy węzła Kraków Południe GDDKiA planuje nocne naprawy barier. "Prosimy o ostrożna jazdę i dostosowanie się do oznakowania" - apeluje.

Dzisiaj o godz. 12.36. wg ustaleń policji, doszło do tragicznego w  skutkach wypadku na węźle A4 Kraków Południe. Samochód ciężarowy uderzył w filar wiaduktu, na pasie rozdziału dwóch jezdni. Kierowca zginął na miejscu.

Na skutek uderzenia przewożona pojazdem ziemia rozsypała się na obydwu jezdniach. Ruch został skierowany na pasy awaryjne. Na miejscu pracowały służby: policja, straż pożarna, a następnie służby porządkowe GDDKiA usuwały rozsypaną ziemię, by  umożliwić kierowcom poruszanie się po wszystkich pasach, obydwu jezdni.

Jak poinformowała GDDKiA na skutek wypadku zniszczone i przerwane zostały bariery, które trzeba jak najszybciej naprawić. Aby zminimalizować utrudnienia z tym  związane prace zostaną wykonane nocą, od godz. 20.00, 5 maja do godz. 6.00., 6 maja. W związku z tym zostanie wprowadzone tymczasowe oznakowanie oraz ograniczenie prędkości do 80 km/godz. "Prosimy o ostrożna jazdę i dostosowanie się do oznakowania" - apeluje GDDKiA.

foto asp. M. Mosz/ Komisariat Autostradowy Policji

Kraków

Kraków - najnowsze informacje