niedziela, 11 lipca 2021 05:51

Spektakularne widowiska teatralne w Krakowie. Trwa 34. ULICA Festival

Autor Marzena Gitler
Spektakularne widowiska teatralne w Krakowie. Trwa 34. ULICA Festival

Krakowski Rynek oraz krakowskie place i uliczki na trzy dni zamieniły się w wielką scenę. To za sprawą ULICA Festivalu – festiwalu teatrów ulicznych organizowanego przez Teatr KTO i jego dyrektora Jerzego Zonia, w którym zaprezentują się grupy teatralne z całej Polski i ze świata. Co jeszcze w programie?

W niedzielę11 lipca teatralna uczta rozpocznie się już od godz. 13 i skończy się dopiero przed północą. spektakle zobaczymy na Małym Rynku, Rynku Głównym, Rynku Podgórskim. O godz. 15 na Rynku Głównym Teatr KTO zaprezentuje słynnego już Peregrinusa. Szczegółowy program festiwalu dostępny jest TU.  

W tym roku po raz pierwszy ULICA Festival odbędzie się w dwóch edycjach. Podczas trwającej – lipcowej można zobaczyć aż piętnaście teatrów z Polski, Hiszpanii, Holandii, Wielkiej Brytanii i z Włoch. Kolejnej wrześniowej wystąpi siedem zagranicznych grup (Francja, Hiszpania, Belgia, Czechy, Wielka Brytania) .

ULICA Festival to wielkoformatowe widowiska plenerowe, spektakle teatralne, happeningi i improwizacje. Festiwal prezentuje różnorodny repertuar teatrów ruchowych, ulicznych i performatywnych z Polski i ze świata. Wszystkie spektakle są bezpłatne, a koordynatorzy w szczególny sposób zatroszczą się o dzieci, seniorów i osoby z niepełnosprawnościami – powstaną specjalnie wydzielone strefy, a także zostanie zapewnione wsparcie asystentów, którzy pomogą w przemieszczaniu się i zajmowaniu wygodnych miejsc z najlepszą widocznością.

– Chcemy, aby 34 ULICA dostarczyła widzom nie tylko wzruszeń, ale również uprzytomniła z całą siłą, że w teatrze nic nie zastąpi żywego kontaktu aktora z widzem, człowieka z drugim człowiekiem. Festiwal przypomni publiczności nieuczęszczane ostatnio ulice i place Krakowa. Pokaże je w nowych, niespotykanych i dziwnych kontekstach. Zapraszam na „Dziwne zdarzenia. Reaktywacja” 34 ULICY – mówi Jerzy Zoń.

Fot. Bartek Cieniawa / Fb. ULICA Street Theatre Festival

Kraków

Kraków - najnowsze informacje