środa, 23 sierpnia 2023 18:16

[Wideo] Starcia z policją na wiecu KO w Skawinie. "Wracaj do Berlina"

Autor Patryk Trzaska
[Wideo] Starcia z policją na wiecu KO w Skawinie. "Wracaj do Berlina"

Nieoczekiwany obrót przybrało spotkanie z wyborcami Koalicji Obywatelskiej w Skawinie. Przemówienie Rafał Trzaskowskiego próbowała zakłócić grupa kontrmanifestantów. Doszło do przepychanek z policją.  

Nie tak planowano popołudniowy wiec Koalicji Obywatelskiej w Skawinie. Podczas gdy setki mieszkańców na Rynku słuchało przemówienia Rafała Trzaskowskiego, grupa kilku kontrmanifestantów próbowała zakłócić wystąpienie jednego z liderów KO. "Wracaj do Warszawy, albo do Berlina" oraz "dywanik Tuska" krzyczeli demonstranci przy użyciu mikrofonów, ubrani w koszulki z napisem "Jestem dumny z bycia Polakiem".

W pewnym momencie do demonstrujących podeszli politycy KO, Sławomir Nitras i Barbara Nowacka oraz popierający ich mieszkańcy Skawiny. Pomiędzy posłami, a przeciwnikami partii, którą reprezentują, wywiązała się dyskusja. Politycy próbowali tłumaczyć demonstrującym, błędy obecnie rządzących, jednak cały czas byli zagłuszani przez protestujących. Musiała interweniować policja, która dbała o bezpieczeństwo.

Pełna relacja z wydarzenia już wkrótce na naszym portalu.

fot. Patryk Trzaska/Głos24

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka