piątek, 24 stycznia 2020 14:49

Staropolska tradycja czyli polonez na sądeckim Rynku

Autor Marzena Gitler
Staropolska tradycja czyli polonez na sądeckim Rynku

Już po raz trzynasty sądeccy maturzyści spotkali się przed ratuszem, by zatańczyć tradycyjnego poloneza. Korowód składający się kilkuset par maturzystów ruszył na czele z członkami Zespołu Regionalnego "Sądeczanie".

W pierwszych parach zatańczyli: Prezydent Ludomir Handzel, zastępca prezydenta Magdalena Majka i Artur Bochenek, sekretarz Piotr Lachowicz, dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Małgorzata Belska oraz dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury Marcin Poręba.

- Bardzo się cieszę, że mogłem być tu dzisiaj z wami – powiedział prezydent Ludomir Handzel. – Za sto dni czeka was jedna z najważniejszych batalii w waszym życiu, która zadecyduje o waszym dalszym życiu. Przed wami sto dni ciężkiej pracy i proszę was, abyście nie stracili ani jednej godziny z tego czasu. Uczcie się, poszerzajcie swoją wiedzę, bo to jest wasza przyszłość. Pamiętajcie, że w życiu może was zawieść dużo rzeczy, a jedynie nauka was nie zawiedzie. Nikt nie odbierze wam tego co macie w głowach. Chcę, żebyście byli fantastycznymi Polakami, z bardzo dobrym wykształceniem i abyście wrócili do Nowego Sącza. Matura jest przepustką do tego, jakie będziecie mieli zawody i wykształcenie.
👩‍🎓👨‍🎓Za 1️⃣0️⃣0️⃣ dni matura – 💃🕺 XIII Polonez pod Ratuszem💃🕺

👩‍🎓👨‍🎓Za 1️⃣0️⃣0️⃣ dni matura – 💃🕺 XIII Polonez pod Ratuszem💃🕺 💬Już po raz trzynasty sądeccy maturzyści spotkali się przed ratuszem, by zatańczyć tradycyjnego Poloneza. Korowód składający się kilkuset par maturzystów ruszył na czele z członkami Zespołu Regionalnego "Sądeczanie".👍 👏W pierwszych parach zatańczyli: Prezydent Ludomir Handzel, zastępca prezydenta Magdalena Majka i Artur Bochenek, sekretarz Piotr Lachowicz, dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Małgorzata Belska oraz dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury Marcin Poręba. ➡️Przeczytaj więcej: https://nowysacz.pl/komunikaty-biura-prasowego/22814 #czasnanowysacz

Gepostet von Nowy Sącz am Freitag, 24. Januar 2020

W tym roku chęć udziału w wydarzeniu zgłosiło kilkuset uczniów klas maturalnych z 15 zespołów z Nowego Sącza. Tegoroczni maturzyści w tanecznym rytmie ruszyli do poloneza na czele z członkami Zespołu Regionalnego "Sądeczanie", ubranymi w tradycyjne stroje szlacheckie. Choreografię tańca opracował Dariusz Migacz.

inf. fot. i wideo: UM NS

Nowy Sącz - najnowsze informacje