poniedziałek, 7 czerwca 2021 13:28

Rusza druga linia autobusowa Kraków - Myślenice. Sprawdź rozkład

Autor Norbert Kwiatkowski
Rusza druga linia autobusowa Kraków - Myślenice. Sprawdź rozkład

Żółte autobusy spółki Małopolska PKS na trasie Kraków – Myślenice spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem mieszkańców i turystów, a dziś przekazujemy kolejne dobre wieści o powstaniu kolejnej linii na tej trasie. Operatorem połączenia będzie ta sama firma, a powstanie linii współfinansują środki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Gminy Myślenice oraz z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

- Chciałbym zakomunikować uruchomienie drugiej obiecanej przez burmistrza linii autobusowej Kraków - Myślenice, która właśnie wraz z wybiciem godziny 6.00 rozpoczęła regularne funkcjonowanie. Obejmuje ona 5 kursów codziennie od poniedziałku do niedzieli. W odróznieniu od linii, która funkcjonuje już od marca ta biegnie również przez ulicę Sobieskiego i Kniaziewicza, gdzie autobus będzie się zatrzymywał na przystankach, aby skomunikować północną część miasta, zaś na trasie do Krakowa autobus zajeżdżał będzie do centrum Mogilan– powiedział wiceburmistrz Mateusz Suder.

- Linia dofinansowana jest przez Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Gminę Myślenice w kwotach po 30 tysięcy złotych oraz przez rząd Pana Premiera Mateusza Morawieckiego, który za pośrednictwem Pana Wojewody Łukasza Kmity przekazał na ten cel 280 tysięcy złotych. Dziękuję Panu Wicemarszałkowi Łukaszowi Smółce za duże zaangażowanie w uruchomienie nowej linii oraz wydanie koncesji na linię międzypowiatową – komentuje burmistrz Jarosław Szlachetka.

W ramach postępowania przetargowego na obługę wybrana została firma Małopolska PKS Sp. z o.o. obsługująca już od przeszło dwóch miesięcy mieszkańców naszej gminy żółtymi autokarami, co gwarantuje nowoczesny, ekologiczny tabor autobusowy oraz wysoką kulturę obsługi pasażerów. Uruchomieniem dzisiejszej, drugiej już linii autobusowej, burmistrz Myślenic w pełni wywiązał się z deklarowanego powrotu autobusów na trasę Myślenice – Kraków.

Kursy Myślenice - Kraków: 6:00, 9:00, 12:00, 15:00, 18:00

Kursy Kraków - Myślenice: 7:30, 10:30, 13:30, 16:30, 19:30

Info oraz foto: Urząd Miasta i Gminy Myślenice

Kraków

Kraków - najnowsze informacje