piątek, 23 lutego 2024 09:10

Szczekanie psa nie dawało ratownikom spokoju. Postanowili to sprawdzić

Autor Katarzyna Jamróz
Szczekanie psa nie dawało ratownikom spokoju. Postanowili to sprawdzić

Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR szukają właściciela psa, którego znaleźli wczoraj (22 lutego) na Babiej Górze. – Na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego to rzadkość. Zgodnie z przepisami obowiązuje zakaz wprowadzania czworonogów na teren Parku – przypominają ratownicy.

W czwartek (22 lutego) w trakcie kursu pierwszego stopnia na Babiej Górze, ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR przez ponad dwie godziny słyszeli szczekanie psa. – Byliśmy rano na ćwiczeniach w partiach szczytowych Babiej Góry. Usłyszeliśmy szczekanie, ale z uwagi na porywisty wiatr, nie za bardzo było wiadomo skąd dobiega głos. Nie dawało nam to spokoju, po skończonych zajęciach za zgodą Naczelnika ruszyliśmy w teren – przekazali ratownicy za pośrednictwem Facebooka.

🐾 Wczoraj w trakcie kursu pierwszego stopnia na Babiej Górze ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR przez ponad dwie godziny...

Opublikowany przez GOPR Beskidy Czwartek, 22 lutego 2024

Właściciel poszukiwany

Pies został odnaleziony w rejonie Perci Akademików. Ratownicy sprowadzili go w bezpieczne miejsce. Czworonoga następnie przekazano Leśniczemu Babiogórskiego Parku Narodowego w Zawoi. Zwierzak ma dziś zostać zbadany przez weterynarza. – Wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje o czworonożnym turyście i jego właścicielu, prosimy o kontakt – apelują ratownicy. W sprawie tej należy dzwonić do leśniczego Babiogórskiego Parku Narodowego lub do Centralnej Stacji Ratunkowej Grupy Beskidzkiej GOPR w Szczyrku.

Fot. GOPR Beskidy Facebook

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka