czwartek, 27 lipca 2023 05:56

Szczyrk zimą. Gdzie warto jeździć na nartach?

Autor Artykuł sponsorowany
Szczyrk zimą. Gdzie warto jeździć na nartach?

Są takie miejsca w Polsce, które wręcz gwarantują dobrą zabawę na śnieżnym puchu i zapewniają moc atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Do takich miejsc bez wątpienia należy Szczyrk, który od wielu lat przyciąga do siebie narciarzy. Ośrodków, jak i tras narciarskich tu nie brakuje, a i baza noclegowa pozwala znaleźć przytulny pokoik czy nawet apartament na dłuższy pobyt. Gdzie zatem warto jeździć na nartach w Szczyrku?

Zima w Szczyrku zawsze dopisuje!

Choć klimat wyraźnie zmienia się, to warunki narciarskie w takich miejscowościach jak Szczyrk są wręcz gwarantowane. Sezon na narty czy deskę nieco przesunął się i nawet jeśli jeszcze w listopadzie panuje tam nieco jesienna aura, to zazwyczaj od grudnia do marca śniegu na stokach nie brakuje. Śmiało można więc zaplanować urlop czy nawet krótki weekend w Szczyrku.

Same ośrodki narciarskie też dbają o wspaniałą atmosferę i dobre warunki, naśnieżając stoki i trasy zjazdowe, tak by nawet przy niekorzystnych temperaturach można było zażywać prawdziwej frajdy na nartach. Na niedowiarków czekają kamerki online. Dzięki nim można podejrzeć sytuacje na stokach na żywo i to przez cały dzień. Warto z tego skorzystać szczególnie wieczorem, by przekonać się, jak oświetlone są stoki i jaka jest przepustowość na wyciągach.

Trasy zjazdowe dla zaawansowanych - gdzie ich szukać?

Co jest naprawdę fajne to to, że wszystkie drogi prowadzą do Szczyrku. Nie trzeba spędzać całego dnia w samochodzie, by poszusować na stokach, a z pobliskich miejscowości można zorganizować wyjazd nawet dosłownie na jeden dzień. To świetna alternatywa dla zapracowanych albo tych, co nie dysponują odpowiednią ilością urlopu, by bawić się w Alpach. W Szczyrku jest co robić.

W ośrodku Beskid Sport Arena przygotowane są cztery trasy zjazdowe, z czego dwie o trudnym i bardzo trudnym poziomie trudności. Tutaj będzie działo się, a jeśli ktoś pokusi się o skipass obowiązujący w trzech ośrodkach w Szczyrku, to zapewni sobie dostęp do innych tras.

Czy w Szczyrku można nauczyć się jazdy na nartach?

Szczyrk to również dobry adres dla początkujących narciarzy. Funkcjonuje tam bardzo dobra szkółka narciarska, która swoją opieką otoczy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Kurs jazdy na nartach można zorganizować na kilka godzin, jak i na kilka dni, a na najłatwiejszej trasie, połączonej z wyciągiem talerzykowym, można doskonalić swój warsztat. Szkółka narciarska zapewnia kursy zarówno jazdy na nartach, jak i na snowboardzie, a rodzice powinni się zainteresować przedszkolem narciarskim, które zapewnia zajęcia dla najmłodszych podczas zimowych ferii. W trakcie takiego kursu maluchy będą uczyć się jeździć na nartach, ale też będą miały dostęp do zabaw i animacji. Warto dodać, że wyciągi i trasy zjazdowe funkcjonują już od 7:00 (w Beskid Sport Arena), dlatego kiedy dzieci znajdą się pod czujnym okiem trenera i animatorów, rodzice mogą szusować na stokach.

Czy urlop z nartami w Szczyrku jest drogi?

Od dawna wiadomo, że jazda na nartach to elitarny sport i potrafi uszczuplić portfel. Szczyrk jednak nie należy do najdroższych narciarskich destynacji, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, ile kosztuje skipass, szkółka narciarska czy sam nocleg. Istnieje również sposobność, by nie kupować profesjonalnego drogiego sprzętu, który również oznacza spore wydatki przed urlopem. W Szczyrku prosperuje wypożyczalnia narciarska, w której dostępne są zarówno narty i deski snowboardowe, jak i wszelkie inne akcesoria zimowe. To dobre rozwiązanie, zwłaszcza przy planowaniu rodzinnego urlopu, gdzie również dzieci potrzebują nart, butów, kasków czy kijków. Koszt wynajmu sprzętu zimowego można idealnie dopasować do swoich potrzeb, bo narty można wypożyczyć na kilka godzin, ale też na dłużej niż tydzień. Wszystko względem własnych potrzeb i możliwości finansowych.

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje

Rozrywka