poniedziałek, 27 lutego 2023 10:17

Ta inwestycja ucieszy mieszkańców gminy Skawina. Skorzystają na niej wszyscy

Autor Norbert Kwiatkowski
Ta inwestycja ucieszy mieszkańców gminy Skawina. Skorzystają na niej wszyscy

To będzie niezwykle interesująca inwestycja na terenie gminy Skawina. W Jaśkowicach już niedługo rozpoczną się prace związane z rozwojem zintegrowanego transportu i tym samym poprawą standardu dla podróżujących.

W minionym tygodniu, Burmistrz Norbert Rzepisko, w imieniu Gminy Skawina, podpisał umowę z wykonawcą, który wybuduje Park&Ride, a także Bike&Ride oraz wykona remont drogi dojazdowej do stacji kolejowej w Jaśkowicach.

Przedstawicielom władz gminy zależy nad tym, aby wszystko wkomponować w jeden układ, nie tylko dla pieszych, ale również rowerzystów czy kierowców samochodów. Długo wyczekiwany Park&Ride w Jaśkowicach jest trzecim w kolejności takim obiektem, który powstanie w Gminie Skawina, poprawiając istniejącą infrastrukturę, a jednocześnie realizując plan zrównoważonej mobilności. Inwestycje trzeba będzie skoordynować z pracami prowadzonymi w obrębie torowiska przez Polskie Koleje Państwowe.

Umowa przewiduje, że prace budowlane potrwają 18 miesięcy. W ramach inwestycji zostaną wykonane miejsca postojowe wraz z budową odcinka drogi gminnej, a także długo wyczekiwany remont ulicy Lipowej na odcinku od drogi krajowej nr 44 do mostu nad kanałem Łączańskim. Wszystko po to, aby można było bezpiecznie dojść, dojechać rowerem lub samochodem do przystanków komunikacji zbiorowej.

Inf. oraz foto: Gmina Skawina

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje