wtorek, 12 września 2023 11:26

Tarnów: Konfederacja zaprezentowała kandydatów do Sejmu i Senatu

Autor Katarzyna Jamróz
Tarnów: Konfederacja zaprezentowała kandydatów do Sejmu i Senatu

– Kandydaci są to ludzie ideowi, ale i politycznie doświadczeni. Jesteśmy przekonani, że będą świetnie reprezentowali Konfederację, jeżeli uda im się dostać do parlamentu. Wystawiamy w tych wyborach pełną, 18-osobową listę kandydatów do sejmu, kandydatów reprezentujących różne grupy społeczne, miejscowości, powiaty. Wystawiamy także dwóch, a więc komplet kandydatów do Senatu – mówił podczas konferencji prasowej Karol Pęczek, lider listy w okręgu tarnowskim.

W poniedziałek (11 września) na Tarnowskim Rynku odbyła się konferencja prasowa Konfederacji dotycząca zbliżających się wyborów. – Najważniejszym naszym zadaniem na te wybory jest nie wchodzenie w koalicję ani z PiS-em, ani z Platformą. Najważniejszym postulatem na te wybory jest niezasiadanie z nimi do jednego stolika, najważniejszą rzeczą w tych wyborach jest to, byśmy ten stolik wywrócili i my im ten stolik wywrócimy – powiedział Radosław Macoń, kandydat do Senatu z okręgu nr 34 (powiaty: bocheński, brzeski, wielicki i proszowicki).

Kandydatem okręgu 35 (miasto Tarnów i powiaty: tarnowski oraz dąbrowski) do Senatu jest Mirosław Poświatowski. – Na początku lat 90., był w Kamieniu Pomorskim taki burmistrz z Unii Polityki Realnej, który w ciągu kilku lat, zastawszy gminę zadłużoną, zostawił ją z nadwyżką. Zamienił spółki komunalne na pracownicze i zwolnił połowę urzędników. Pan Oleszczuk mówił, że dla większości ludzi władza jest celem samym w sobie, a dla niego była narzędziem do osiągnięcia celu. Ja w ten sposób traktuję swoje, nasze kandydowanie do Senatu – tłumaczył Poświatowski.

Powalczą o jak najlepszy wynik

Podczas konferencji wypowiedzieli się również kandydaci do Sejmu: – Chciałabym bardzo, żeby Polska była zdrowa i bogata, a żeby Polska była zdrowa i bogata to musimy w końcu zakończyć 18-letni spór PiS-PO. Obywatele są manipulowani i zakłamywani i nie widzą innej alternatywy niż PiS i PO. Konfederacja jest tą nową alternatywą, nową propolską siłą, która nie chce ani PiS, ani PO, ani Lewicy, ani PSL-u, ani wszystkich przystawek, które od 1989 roku po "okrągłym stole” niszczą nasz kraj – podkreśla Marta Mrzygłód, kandydatka do Sejmu RP.

– Kandyduję z 12. miejsca na listach Konfederacji, ponieważ wierzę, że realizacja naszego programu z zakresu gospodarki i ekonomii, a także prawa podatkowego pozwoli na uwolnienie energii Polaków, a także poprawi przedsiębiorczość w naszym narodzie – wyjaśnia Łukasz Usarz.

Przypomnijmy, Konfederacja w okręgu 15. zebrała 8 tysięcy podpisów poparcia kandydatów do Sejmu RP oraz po 3 tysiące podpisów poparcia dla każdego z kandydatów do Senatu.

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość w okręgu nr 15:

 1. Karol Pęczek (Nowa Nadzieja)
 2. Patryk Mierzwa (Ruch Narodowy)
 3. Marta Mrzygłód (Konfederacja Korony Polskiej)
 4. Artur Gondek (Nowa Nadzieja)
 5. Przemysław Martyka (bezpartyjny)
 6. Przemysław Staroń (Nowa Nadzieja)
 7. Kacper Głód (Nowa Nadzieja)
 8. Artur Irzykowski (Ruch Narodowy)
 9. Maria Lechowicz (bezpartyjna)
 10. Mirosław Karczmarczyk (Nowa Nadzieja)
 11. Elżbieta Weigel-Milleret (Konfederacja Korony Polskiej)
 12. Łukasz Usarz (Nowa Nadzieja)
 13. Wiktoria Borucka (bezpartyjna)
 14. Maciej Sosin (Konfederacja Korony Polskiej)
 15. Beata Jedynek-Wójcik (bezpartyjna)
 16. Iwona Bogaczyk (bezpartyjna)
 17. Agata Smoła (Konfederacja Korony Polskiej)
 18. Krzysztof Gagatek (Ruch Narodowy)

Fot. Kacper Głód/Facebook

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka