Policjanci z Komisariatu Policji I w Krakowie proszą o pomoc w identyfikacji osób mogących mieć związek z rozbojem, do którego doszło 29 lipca 2025 roku w Parku Jalu Kurka.
Tego dnia nieznani sprawcy, używając przemocy wobec dwóch młodych mężczyzn, ukradli ich rzeczy. Teraz, po uzyskaniu zgody sądu, policja publikuje wizerunki poszukiwanych i apeluje do świadków.
Do napadu doszło w parku Jalu Kurka. To zabytkowy park w centrum Krakowa – w Dzielnicy I Stare Miasto, na Kleparzu, przy ul. Szlak 71. Od dworca Kraków Główny i Placu Matejki dzieli go zaledwie kilka minut spaceru.
Ciąg dalszy pod galerią zdjęć




Dlaczego zdjęcia publikowane są dopiero teraz?
Upublicznienie wizerunku osób poszukiwanych w toku postępowania wymaga zgody sądu. To zabezpiecza prawa procesowe i prywatność osób, których tożsamość nie została jeszcze ustalona, oraz zapobiega pochopnym oskarżeniom. Zgoda jest wydawana wtedy, gdy inne czynności – jak analiza nagrań, rozpytania czy zabezpieczone dowody – nie przynoszą efektu. W tej sprawie krakowscy policjanci uzyskali zgodę dopiero teraz, dlatego dopiero teraz mogą pokazać zdjęcia i poprosić o pomoc w identyfikacji.
Apel o pomoc
Prowadzący sprawę funkcjonariusze zabezpieczyli wizerunek kobiety i trzech mężczyzn widocznych na zdjęciach. Każdy, kto rozpoznaje te osoby lub ma informacje mogące pomóc w ustaleniu ich tożsamości, proszony jest o kontakt z Komisariatem Policji I w Krakowie pod numerem 47-83-52-914 lub mailowo: kp1@krakow.policja.gov.pl.
„Policjanci zapewniają anonimowość osobom informującym” - informuje jednostka