sobota, 11 kwietnia 2020 19:41

Tradycyjne święcenie pokarmów na Cracovii. Tym razem online

Autor Głos 24
Tradycyjne święcenie pokarmów na Cracovii. Tym razem online

Tegoroczne Święta Wielkiej Nocy wypadają w okresie ograniczeń, nałożonych w związku ze stanem epidemii w Polsce. W obliczu zakazu zgromadzeń nową formę przybrało również tradycyjne święcenie pokarmów na Stadionie Cracovii. Najstarszy Klub sportowy w Polsce, chcąc zachować ciągłość tradycji, wyjątkowo spotkał się z Kibicami poprzez Internet.

Symboliczne święcenie pokarmów w Wielką Sobotę poprowadził ks. infułat dr Dariusz Raś, klubowy kapelan. Formą spotkania, co roku odbywającego się przy ul. Józefa Kałuży 1, w tym roku stało się wyjątkowe nagranie wideo, upublicznione przez Klub w wielkosobotnie południe. W ramach kilkuminutowego klipu, nagranego na Stadionie Cracovii, duchowny odprawił tradycyjne błogosławieństwo pokarmów na wielkanocne stoły. Złożył również świąteczne życzenia.

Nietypowa oprawa, jaką w związku z aktualnymi rozporządzeniami przyjęło tegoroczne święcenie pokarmów, wiąże się z deklarowaną przez Klub chęcią zachowania istoty Świąt Wielkiej Nocy. "Mimo trwających ograniczeń, w ten wyjątkowy czas bądźmy wszyscy razem. Odpowiedzialnie pozostańmy w domach, lecz połączmy się w to tradycyjne, wielkosobotnie południe." - przekazuje na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Info/Fot: Cracovia

Kraków

Kraków - najnowsze informacje