środa, 20 kwietnia 2022 08:50

[AKTUALIZACJA] Rzuciła się do studni z 5-miesięcznym dzieckiem. Tragedia w Gnojniku

Autor Katarzyna Jamróz
[AKTUALIZACJA] Rzuciła się do studni z 5-miesięcznym dzieckiem. Tragedia w Gnojniku

We wtorek (19 kwietnia) w Gnojniku (powiat brzeski) przed godziną 13 doszło do prawdziwej tragedii. Straż pożarna poinformowała naszą redakcję o próbie samobójczej kobiety.

Jak informują strażacy z PSP Brzesko, ze studni wydobyto ciało 37-letniej kobiety oraz 5-miesięcznego niemowlęcia. Mimo podjętej próby ratunkowej, nie udało się uratować ich życia. Na miejscu pracuje prokurator. Rzecznik prasowy policji w Brzesku asp. sztab. Grzegorz Buczak, na prośbę prokuratora na razie nie udziela informacji na temat tego zdarzenia.

W akcji wzięli udział: JRG Brzesko, OSP Gnojnik, OSP Uszew, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz policja.

Fot.: PSP Brzesko
Źródło.: PSP Brzesko

AKTUALIZACJA [20.04]

Wszystko wskazuje na rozszerzone samobójstwo, dziecko umieszczone było w nosidełku. Na miejscu śledczy znaleźli napisany odręcznie list, w którym kobieta tłumaczyła motywy swojego działania. 37-latka obawiała się, że jej dziecko będzie niepełnosprawne. Nie znaleziono dowodów na to, by do tragedii przyczyniły się osoby trzecie.

Bliscy zmarłej poinformowali, że w domu przebywała matka kobiety. Po powrocie męża i brata 37-latki, zaniepokojeni brakiem kontaktu zaczęli rozglądać się po posesji. Zajrzeli do studni, w której była odzież kobiety. Na miejsce wezwano policję.

Źródło: RMF24

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje