sobota, 30 września 2023 22:29

Polski turysta zaginął na Słowacji. Pomagają polscy ratownicy

Autor Marzena Gitler
Polski turysta zaginął na Słowacji. Pomagają polscy ratownicy

Kolejną dobę prowadzona jest akcja poszukiwawcza 50-letniego Grzegorza. Turysta wezwał pomocy po kontuzji, jakiej doznał w rejonie Lodowego Szczytu i słuch po nim zginął.

Przypomnimy - o pomoc w poszukiwaniu swojego męża Grzegorza zaapelowała jego żona, którą zawiadomił o wypadku wieczorem, 23 września. Do turysty dodzwonili się ratownicy, ale potem urwał się z nim kontakt. Poszukiwania trwają już siódmą dobę. Pomagają w nich ratownicy TOPR z dronami.

  • Zobacz:
AKTUALIZACJA: Pan Grzegorz zaginął w Tatrach Słowackich. Trwa wyścig z czasem
W sobotę (23 września) w Tatrach Słowackich zaginął Pan Grzegorz. Rodzina udostępniła zdjęcie poszukiwanego mężczyzny. “Prawdopodobnie miał złamaną nogę i nie wiedział gdzie się znajduje” - poinformowała żona turysty. W poniedziałek poszukiwania wznowiono. W sobotę (23 września) pan Grzegorz wczes…

W piątek ratownicy Horskiej Záchrannej Služby poszukiwali 50-latka rejonie Lodowego Szczytu w Tatrach Wysokich. W akcji do tej pory wzięło udział kilkudziesięciu ratowników górskich i kilku przewodników z psami. Teren przeszukiwano z pomocą dronów i helikopterów.

- Do dziś Horskiej Záchrannej Služby wyczerpali cały zestaw standardowych kroków, jakie są podejmowane w podobnych akcjach poszukiwawczych – poinformował Igor Żiak, zastępca dyrektora HZS. - Jedna dopóki dana osoba nie zostanie zidentyfikowana lub odnaleziona, nie przestaniemy jej szukać – zapewnił.

HZS będzie kontynuować poszukiwania zaginionego polskiego turysty aż do skutku.

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka