środa, 5 stycznia 2022 12:09

Tragiczny wypadek w Nowym Sączu. Jej życia nie udało się uratować

Autor Katarzyna Jamróz
Tragiczny wypadek w Nowym Sączu. Jej życia nie udało się uratować

Nie żyje 63-letnia kobieta, która dzisiaj (05.01) przechodząc na oznakowanym przejściu dla pieszych została potrącona przez autobus. Policjanci apelują o szczególną ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania.

– Około godziny 7, w rejonie skrzyżowania ul. Tarnowskiej z ul. Dojazdową doszło do tragicznego wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący autobusem kursowym relacji Nowy Sącz-Kraków potrącił pieszą, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych na drugą stronę ulicy.

– informuje kom. Justyna Basiaga, oficer prasowy KMP w Nowym Sączu.

63-letnia mieszkanka gminy Nawojowa, z ciężkimi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala w Nowym Sączu. Medykom nie udało się uratować życia kobiety. Na miejscu zdarzenia przez wiele godzin pracowali policjanci z Wydziału Ruchu  Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego. Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego śledztwa.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych. Złe warunki atmosferyczne powodują, że piesi są słabo widoczni na drodze. Zima wymaga szczególnej uwagi, zarówno od pieszych, jak i od kierowców. Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo i stosować się do obowiązujących przepisów, a dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa winni nosić elementy odblaskowe nawet w terenie zabudowanym.

Fot.: KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje