wtorek, 10 listopada 2020 09:43

Trzebinia. Ulica Pawia w Młoszowie w remoncie. Kolejna będzie ul. Przy Grobli

Autor Wiktoria Mitura
Trzebinia. Ulica Pawia w Młoszowie w remoncie. Kolejna będzie ul. Przy Grobli

Trwają prace na ul. Pawiej w Młoszowie - ulica zyska nową nawierzchnię. Roboty mają potrwać do 4 grudnia. W Młoszowie planowana jest również przebudowa ul. Przy Grobli.

Prace przy ul. Pawiej realizuje Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Transportowe WIKOS FRESH z Babic. Nowa nawierzchnia wraz z podbudową i okrawężnikowaniem jezdni to koszt blisko 170 tys. zł. Dodatkowo, w ramach realizacji inwestycji, zostanie przebudowany istniejący wjazd, który stanowi połączenie ul. Pawiej z drogą krajową nr 79.

W planach jest także przebudowa ul. Przy Grobli w Młoszowej. Gmina zaczyna od dokumentacji projektowej. W przetargu na opracowanie projektu wraz z kosztorysem zadania wystartowały dwie firmy. Trwa weryfikacja złożonych ofert. Na przygotowanie dokumentacji wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę wykonawca ma czas do 30 września przyszłego roku.

- Projekt przebudowy ul. Przy Grobli chcieliśmy przygotować już w tym roku. Na ten cel zabezpieczyliśmy pieniądze w Funduszu Sołeckim na 2020 rok. Jednak z uwagi na problemy formalno-prawne, dotyczące własności gruntu, nie zdążylibyśmy wykonać tego zadania już teraz – mówi Bożena Adamczyk, sołtys Młoszowej.

Problemy dotyczące własności udało się rozwiązać. Burmistrz Jarosław Okoczuk wygospodarował więc pieniądze na wykonanie projektu przebudowy ul. Przy Grobli. Dodatkowo zabezpieczył w projekcie budżetu na 2021 rok kwotę potrzebną na realizację przedsięwzięcia.

Z kolei 28 tys. zł, jakie pierwotnie zarezerwowano w Funduszu Sołeckim na 2020 rok na opracowanie projektu przebudowy ul. Przy Grobli, mieszkańcy przeznaczyli na:

  • malowanie klatki schodowej wraz z wymianą wykładziny w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego,
  • zakup sprzętu multimedialnego dla WDK Młoszowa,
  • zakup nasion trawy wraz z nawozem na tereny rekreacyjne w sołectwie.

info i foto: UM Trzebinia

Małopolska - najnowsze informacje