piątek, 3 września 2021 11:50

Tworzenie stron www - jak wybrać firmę?

Autor Artykuł sponsorowany
Tworzenie stron www - jak wybrać firmę?

Tworzenie stron www jest na tyle popularną dziedziną, że na rynku nieustannie pojawiają się nowe firmy świadczące usługi z tego zakresu. Istnieje wiele czynników, dzięki którym można zweryfikować potencjalnego wykonawcę jeszcze przed podpisaniem faktycznej umowy. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę. Co powinno być twoim priorytetem?

1. Własna strona www, czyli szewc w butach chodzi

2. Portfolio

3. Czas i cena usług

4. Usługi dodatkowe

Czy znaczenie ma lokalizacja firmy projektującej strony internetowe? Poznań na przykład jest pod tym względem bardziej konkurencyjny niż małe miejscowości, w których zwykle znajduje się ograniczona liczba specjalistów tworzących strony www. Bydgoszcz z kolei stanowi opcję pośrednią. Tak naprawdę nie ma znaczenia, gdzie znajduje się firma, której zlecisz tworzenie stron internetowych - Poznań, Szczecin czy Katowice. Wszystko można zorganizować zdalnie.

Własna strona www, czyli szewc w butach chodzi

Zanim wybierzesz firmę, której zlecisz projektowanie stron internetowych swojej firmy, w pierwszej kolejności sprawdź jej własną witrynę. Nie jest prawdą, że szewc bez butów chodzi. Strony internetowe stanowią wizytówkę przedsiębiorstw, a w przypadku specjalistów powinny stanowić kwintesencję wszystkiego, co najlepsze. Czytelne, intuicyjne i responsywne strony internetowe to współczesny must have.

Z estetycznego punktu widzenia - wiadomo, gusta są różne, natomiast liczy się ogólna poprawność.

Portfolio

Kolejnym sposobem, by sprawdzić, jak w danej firmie przebiega tworzenie stron internetowych, jest weryfikacja portfolio. Najczęściej specjaliści projektują:

  • strony internetowe firmowe,
  • strony wizerunkowe,
  • landing pages,
  • sklepy internetowe,
  • portale internetowe.

Portfolio pozwala sprawdzić różnorodność projektów. Sprawdź, czy zespół wyróżnia się w tym względzie elastycznością.

Czas i cena usług

Ile kosztuje strona internetowa? Koszt może być mocno zróżnicowany: wszystko zależy od stopnia rozbudowania i liczy elementów, które mają zostać umieszczone w witrynie. Jeśli jest tego dużo, poproś, aby projekt strony www został w kosztorysie rozpisany na podpunkty.

Musisz liczyć się z tym, że projektowanie stron trwa, a zaawansowana budowa strony internetowej nie zajmie kilku dni. Ważne jest jednak, aby całość została osadzona w czasie poprzez określenie terminu w umowie.

Usługi dodatkowe

Sprawdź, czy firma oferuje dodatkowe usługi, jak na przykład pozycjonowanie stron internetowych, administrację witryną czy copywriting. Taka kompleksowość wiąże się z dodatkowymi opłatami, ale w perspektywie biznesowej może okazać się opłacalna.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje