czwartek, 31 sierpnia 2023 06:39

Ubliżał Ukraince. Teraz będzie mieć kłopoty. Sprawą zajęła się policja

Autor Mirosław Haładyj
Ubliżał Ukraince. Teraz będzie mieć kłopoty. Sprawą zajęła się policja

Krakowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia zarejestrowanego na nagraniu, na którym widać mężczyznę ubliżającego obywatelce Ukrainy.

W związku z materiałem filmowym, który w dniu wczorajszym został opublikowany w przestrzeni medialnej, na którym widać mężczyznę ubliżającego obywatelce Ukrainy, krakowscy policjanci podjęli czynności celem zbadania, czy na przedstawionym nagraniu nie doszło do złamania prawa.

Policjanci nawiązali kontakt z poszkodowaną kobietą, ustalając, że następnego dnia zgłosi się ona do policyjnej jednostki celem złożenia zeznań w tej sprawie. W środę (30 sierpnia), po godzinie 12:00 w krakowskiej komendzie miejskiej kobieta złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Jak ustalono, sytuacja przedstawiona na nagraniu miała miejsce w rejonie Nowej Huty. Zgromadzony przez policjantów materiał w tej sprawie zostanie przekazany do prokuratury celem oceny prawno-karnej. Po przeanalizowaniu materiałów policjanci będą podejmować dalsze kroki w tej sprawie.

Ponadto, w środę (30 sierpnia) w godzinach popołudniowych mężczyzna uwidoczniony na nagraniu zgłosił się do policyjnej jednostki, gdzie zostaną z nim przeprowadzone dalsze czynności.

Inf.: KMP Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka