poniedziałek, 18 stycznia 2021 20:58

Krakowscy restauratorzy: "Branża gastronomiczna i holetarska jest jak Titanic. Za chwilę wszyscy zatoniemy"

Autor Marzena Gitler
Krakowscy restauratorzy: "Branża gastronomiczna i holetarska jest jak Titanic. Za chwilę wszyscy zatoniemy"

- Czy my jeszcze wytrzymamy? Może tydzień lub dwa. Być może skończy się to kolejnymi bankructwami. W Krakowie zamknęło się już bardzo dużo restauracji - mówiła Agnieszka Niewiadomska, właścicielka Piwnicy pod Złotą Pipą na poniedziałkowej konferencji prasowej krakowskich restauratorów i posłów Koalicji Obywatelskiej. Zamknieta od 3 miesięcy i pozbawiona rządowego wspracia branża gastro stoi na progu przepaści.

Na ul. Floriańskiej w Krakowie o swojej sytuacji opowiedzieli Agnieszka Niewiadomska, właścicielka Piwnicy pod Złotą Pipą, Krzysztof Nowosad właściel Loży oraz Karolina Bartosik właścicielka Wesołych Garów, które otworzyły się dla gości od 15 stycznia. O niewystarczającej pomocy ze strony państwa mówili: Jagna Marczułajtis-Walczak, Aleksander Miszalski i Marek Sowa. - Jeśli rząd PiS zamyka ludziom biznesy, to musi dać środki na przetrwanie. Musimy być po stronie przedsiębiorców poszkodowanych i oszukanych przez rząd PiS - podsumowali posłowie Koalicji Obywatelskiej.

zobacz też:

Kraków. Zoltar Park: “Jeśli lockdown będzie wydłużany, otworzymy się jak inne firmy”
Krakowskie centrum rozrywki Zoltar Park świeci pustkami, mimo, że w ferie zawsze było tu pełno ludzi. Firma zapowiada, że jeśli rząd przedłuży obostrzenia najprawdopodobniej otworzy się dla klientów 17 stycznia. O tym, czego się obawia rozmawiamy z managerem Zoltar Parku, Piotrem Musiałkiem.
Zakopane otworzyło restauracje i pensjonaty. Góralskie Veto zachęca całą Polskę do tego samego
Mimo zamkniętych trybun Wielkiej Krokwi, Puchar Świata w skokach narciarskich, który obył się w miniony weekend w Zakopanem, przyciągnął turystów. Ci mogli stołować się w restauracjach, które w niedzielę otworzyły się w stolicy polskich Tatr w ramach akcji protestujących przedsiębiorców z Podhala. …
Kraków. Kolejna restauracja otworzyła się dla gości
Do akcji #OtwieraMy dołączyła Restauracja Tesone w Krakowie. O otwarciu dla gości pomimo obowiązujących obostrzeń poinformowała 8 stycznia na Facebooku.
Krakowska restauracja otwiera lokal mimo zakazu! „Co mieliśmy już daliśmy, dłużej nie wytrzymamy”
Kolejne lokale w Małopolsce buntują się i, mimo obowiązujących obostrzeń, zapowiadają otwarcie. Decyzję tego typu podjęła właśnie jedna z restauracji w Nowej Hucie. Lokal będzie otwarty dla testerów jedzenia. Krakowska [/informacje/krakow] restauracja „Wesołe gary”, jak informują właściciele lokal…
Kraków

Kraków - najnowsze informacje