wtorek, 17 listopada 2020 16:56

Kraków. Marek Sowa: Premier Morawiecki jest odpowiedzialny za śmierć dodatkowych 50 tysięcy ofiar koronawirusa

Autor Marzena Gitler
Kraków. Marek Sowa: Premier Morawiecki jest odpowiedzialny za śmierć dodatkowych 50 tysięcy ofiar koronawirusa

"Mateusz Morawiecki co tydzień (od trzech tygodni) bezczelnie okrada pracowników służby zdrowia na conajmniej 1000 zł" - powiedział poseł Marek Sowa na konferencji prasowej, którą wraz z posłem Aleksandrem Miszalskim zorganizowali w Krakowie. Posłowie PO zaprezentowali na niej "Czarną Księgę 5 lat rządów PiS", która dotyczy nie tylko decyzji z okresu epidemii.

-Ludzie ludzie umiarają na chodnikach bo pomoc przyjeżdża do nich za późno. To są obrazki z naszych miast, z Małopolski - mówił Sowa, oskarżając premiera o śmierć 50 tys. osób, które umrą na COVID w czasie pandemii koronawirusa z powodu złych decyzji podejmowanych przez rząd, któremu przewodniczy. Poinformował też, że został złożony wniosek do prokuratury w związku z nieopublikowaniem ustawy covidowej, gwarantującej m.in dodatki dla walczących z epidemią medyków i pracowników służby zdrowia.  

-PiS "oszczędza" na zdrowiu Polaków rocznie 8 miliardów złotych - przypomniał poseł Miszalski, który podsumował działania rzadu w kwestii opieki zdrowotnej.

Skok na spółki skarbu państwa, gigantyczne zadłużenie, powierzenie organizacji Igrzysk Europejskich Jackowi Sasinowi - to kolejne tematy, które pojawiły sie na krakowskiej konferencji posłów z Małopolski.

Cały dokument, którego współautorem jest Marek Sowa, dostępny jest na stronie Platformy i omawia każdy resort w liczbach i faktach.  

zobacz też:

Oświęcim. Kobieta zmarła na ulicy. Nie było dla niej karetki…
Wczoraj w Oświęcimiu doszło do tragicznej sytuacji. 65-letnia kobieta zasłabła na ulicy. Okazało się, że nie ma dla niej wolnej karetki. Jej życia nie udało się uratować. Do sytuacji doszło na ulicy Czecha w Oświęcimiu. Kobiecie, która zasłabła, z pomocą od razu ruszyli przechodnie. Wezwane zostało…
Małopolska. Wykrywalność testów na koronawirusa to już prawie 100%. Czy to dobrze?
Skuteczność wykrywania wirusa SARS-CoV-2 w Małopolsce wynosi już prawie 100 procent. Oznacza to, że niemal każdy wykonany test jest pozytywny a także... że z systemu umykają osoby zakażone bezobjawowe, które są zakazicielami.
Kraków. Pracownicy sanepidu bez dodatku specjalnego i pracy zdalnej. Proszą o pomoc
Pracownicy krakowskiego sanepidu wołają o pomoc. List z zarzutami na dyrektora wysłali do różnych instytucji i posłów.
koronawirus najnowsze informacje
Kraków

Kraków - najnowsze informacje