piątek, 9 sierpnia 2019 13:05

W Andrychowie grasuje podpalacz? Policja prosi o pomoc w ustaleniu sprawcy

Autor Joanna Frydrych
W Andrychowie grasuje podpalacz? Policja prosi o pomoc w ustaleniu sprawcy

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w Andrychowie prowadzą czynności mające na celu ustalenie sprawcy podpalenia szklarni w miejscowości Zagórnik.

7 sierpnia 2019 roku, około godz. 22:40 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące pożaru w Zagórniku. Z ustaleń wynika, że najprawdopodobniej doszło do podpalenia bali siana, które znajdowały się w budynku szklarni. W wyniku tego zdarzenia spaleniu uległo 500 bali siana, a także została zniszczona przyczepa rolnicza oraz szklarnia.

Na miejscu zdarzenia policjanci przeprowadzili oględziny, zabezpieczając ślady działania sprawcy. Ponadto zabezpieczyli również monitoring. Po jego analizie oraz informacji przekazanych przez świadków, policjanci ustalili, że mężczyzna widoczny na nagraniu z monitoringu może mieć związek z podpaleniem. Mężczyzna ubrany był w białą koszulkę z krótkim rękawem, krótkie spodenki koloru jasnego, na biodrach założoną miał saszetkę koloru ciemnego.

W związku z powyższym, policjanci apelują do osób, które rozpoznają mężczyznę na nagraniu z monitoringu, o kontakt z Komisariatem Policji w Andrychowie pod numer telefonu 33 875 09 00, 33 875 09 01 lub z najbliższą jednostką Policji pod numer alarmowy 112 lub 997.

Policja gwarantuje anonimowość.

Info: KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje