niedziela, 12 maja 2024 16:23

W Dobczycach oficjalnie rozpoczęto sezon turystyczny

Autor Norbert Kwiatkowski
W Dobczycach oficjalnie rozpoczęto sezon turystyczny

3 maja - jak co roku - nastąpiło oficjalne rozpoczęcie sezonu turystycznego w Dobczycach. Podczas wydarzenia głos zabrał m.in. Burmistrz Tomasz Suś.

- Dobczycki zamek to nasza największa perełka, która cieszy dziś oczy mieszkańców i odwiedzających. Jednak nie byłoby to możliwe bez pracy i zaangażowania wielu osób. Nie sposób w takiej chwili nie wspomnieć śp. Braci Kowalskich, ale też innych społeczników, którzy otoczyli ten zabytek niebywałą troską. Dziś pod opieką PTTK Dobczyce zamek przyjmuje rocznie ok. 40 tysięcy odwiedzających. Cieszę się, że dzięki wspólnym staraniom Gminy Dobczyce i PTTK Dobczyce udało się pozyskać środki, by nadal rozwijać i chronić ten obiekt. – podkreślił.

Otwarciu sezonu turystycznego towarzyszyła także prezentacja z okazji 60-lecia Muzeum PTTK „Przeszłość i przyszłość Muzeum” oraz wystawa prac i prelekcja Jana Grandysa pn. „Poczet Królów Polskich”. Nie zabrakło także muzycznego akcentu w wykonaniu Werdebusów Dobczyckich. Lokalne potrawy serwowały niezastąpione gospodynie z KGW Skrzynka.

Foto: Gmina i Miasto Dobczyce

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka