wtorek, 21 maja 2024 14:15

"W starciu z tramwajem zazwyczaj nie masz szans". MPK apeluje do rowerzystów

Autor Katarzyna Jamróz
"W starciu z tramwajem zazwyczaj nie masz szans". MPK apeluje do rowerzystów

We wtorek (21 maja) Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie wystosowało za pośrednictwem Facebooka apel do rowerzystów. – Wspólne bezpieczeństwo, to nasza wspólna sprawa – przypominają przedstawiciele spółki.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie apeluje za pośrednictwem mediów społecznościowych do rowerzystów o bezpieczny przejazd przez ulicę Westerplatte. – Wyjeżdżając z ulicy Kopernika, jak i z ulicy Mikołajskiej jesteście zobowiązani ustąpić pierwszeństwa wszystkim pojazdom jadącym ulicą Westerplatte. Pamiętajcie, że przejazd rowerowy nie zwalnia Was z ustąpienia pierwszeństwa – przypominają przedstawiciele MPK w zamieszczonym na Facebooku poście.

Szanowni rowerzyści! Zwracamy się do Was z apelem o bezpieczny przejazd przez ulicę Westerplatte. Wyjeżdżając z ulicy...

Opublikowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie Wtorek, 21 maja 2024

"Nasza wspólna sprawa"

MPK przypomina, że gdy rowerzysta widzi w tym miejscu nadjeżdżający tramwaj lub samochód, to ma obowiązek zatrzymać się w taki sposób, aby nie zmuszać kierujących do gwałtownego hamowania. – Przede wszystkim rowerzysto pamiętaj o tym, że jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego w starciu z dużo cięższym tramwajem lub samochodem zazwyczaj nie masz szans. Wspólne bezpieczeństwo, to nasza wspólna sprawa – zwraca uwagę MPK.

Fot. Ilustracyjne/Mateusz Łysik/Głos24/Screen z Facebooka

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka