wtorek, 2 kwietnia 2024 11:07

W życie weszły podwyżki na autostradzie A4. "Decyzja uderzająca bezpośrednio w kierowców"

Autor Patryk Trzaska
W życie weszły podwyżki na autostradzie A4. "Decyzja uderzająca bezpośrednio w kierowców"

W życie wszedł nowy taryfikator opłat za przejazd autostradą A4 między Katowicami a Krakowem. Z nowego cennika już korzystają kierowcy. Ile zapłacimy za przejazd?

Na pierwszy kwietnia z pewnością nie czekali z utęsknieniem polscy kierowcy. Nie chodzi tutaj o tzw. "lany poniedziałek" czy prima aprilis, a podwyżek cen za przejazd autostradą A4 na odcinku z Katowic do Krakowa.

Z nowego taryfikatora opłat korzystają już kierowcy. Ile trzeba zapłacić za przejazd? W przypadku motocykli trzeba się liczyć z kosztem 8 złotych. Kierowcy samochodów osobowych zapłacą 49 złotych.

Decyzję o podniesieniu stawek za przejazd skrytykowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad twierdząc, że planowany wzrost jest "niezasadny" i "uderzający bezpośrednio w kierowców i transport samochodowy". GDDKiA zwracała również ulgę na strategiczną rolę autostrady A4 w kontekście trasy łączącej Polskę z Ukrainą.

Co ciekawe, nie jest to pierwsza tego typu podwyżka w ostatnich latach. Ceny poszły w górę już w kwietniu ubiegłego roku, co spotkało się z oburzeniem ze strony kierowców.

Foto: Premia (Wikipedia)

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka