wtorek, 8 września 2020 09:10

Wadowice. Zajęcia w szkole w Wysokiej zawieszone! Uczeń z koronawirusem

Autor Wiktoria Mitura
Wadowice. Zajęcia w szkole w Wysokiej zawieszone! Uczeń z koronawirusem

Burmistrz Wadowic poinformował o wykryciu koronawirusa u jednego z uczniów klasy V w Szkole Podstawowej w Wysokiej. Dziecko nie ma żadnych objawów choroby. Na ten moment, wprowadzono naukę zdalną dla niektórych klas.

Pozytywny test wyszedł u jednego z uczniów klasy V w Szkole Podstawowej w Wysokiej. Jak informuje burmistrz Bartosz Kaliński - Dziecko nie ma żadnych objawów choroby.

W porozumieniu z sanepidem i kierownikiem Zarządzania Kryzysowego wszczęto wszystkie procedury. W dniu dzisiejszym lekcje dla klas od IV do VIII są zawieszone, aby mogły zostać przeprowadzone czynności sanitarno-epidemiczne. Cała klasa V, ich rodzice oraz sześciu nauczycieli zostali skierowani na kwarantanne do 12 września. Dla tej klasy nauka będzie prowadzona zdalnie.

-Przedszkole funkcjonuje normalnie. Do szkoły chodzą też uczniowie klas od I do III. Nie mają oni bowiem w szkole styczności ze starszymi uczniami - pisze burmistrz Wadowic na swoim profilu na facebooku. Dodaje: - Takie przypadki niestety będą się zdarzać. Dlatego proszę o zachowanie spokoju i o przestrzeganie procedur. Bądźmy dla siebie pomocni. Musimy nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości.

foto: ilustracyjne

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje