czwartek, 23 maja 2024 15:14

Wchodzisz sobie do sklepu, a tu... gigantyczna jaszczurka. To nagranie bije rekordy popularności [WIDEO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Wchodzisz sobie do sklepu, a tu... gigantyczna jaszczurka. To nagranie bije rekordy popularności [WIDEO]

Niekulturalni klienci to problem również w polskich sklepach. A to jest tylko jedna kasa otwarta, a to brakuje jakiś produktów, a to przejścia są zawalone paletami. Lista grzechów bywa naprawdę długa, jednak nasi sprzedawcy i tak mogą mówić o dużym szczęściu. W Ameryce obsługa musi się zmagać z naprawdę przerażającymi "klientami"...

W jednym ze sklepów nagrano gigantyczną jaszczurkę, która próbowała przemieszczać się po sklepowych półkach. Zwierzę było ogromne, toteż produkty leciały jeden za drugim na podłogę. Byłoby bardzo nierozważne, gdyby ekspedienci na własną rękę próbowali przegonić, dlatego konieczna była internwencja służb...

Takie widoki w Stanach Zjednoczonych nie są nowością. Mieszkańcy tego kraju niejednokrotnie nagrywali w sklepach czy na stacjach benzynowych aligatory lub niedźwiedzie, jednak ten gatunek jaszczurki nie był dotychczas tak liczny.

Teju czarno-białe - bo tak się nazywa - przybył do supermocarstwa z Ameryki Południowej i szybko poczuł się jak u siebie. Zwierzęta te bardzo szybko się rozmnażają i choć nie mają w zwyczaju atakować ludzi, to mogą być niebezpieczne.

Zdarza się, że teju argentyńskie porównywane jest do słynnych waranów z Komodo z racji swoich rozmiarów i dominacji genetycznej. W przypadku tego gatunku jest on w stanie stawić opór nawet dorosłemu aligatorowi.

Foto: portal x/zrzut ekranu

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka