wtorek, 7 marca 2023 12:06

Wielka zmiana w skawińskiej policji. Znamy nowego komendanta

Autor Norbert Kwiatkowski
Wielka zmiana w skawińskiej policji. Znamy nowego komendanta

To już pewne! Poznaliśmy nowego komendanta Komisariatu Policji w Skawinie. Został nim Podkomisarz Piotr Solarz.

- Życzymy samych sukcesów, satysfakcji z dobrze spełnionego obowiązku oraz owocnej współpracy ze wszystkimi instytucjami z terenu naszej gminy. - czytamy w komunikacie władz gminy Skawina.

Komisarz Piotr Solarz jest absolwentem Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego na kierunku bezpieczeństwo narodowe. Służbę w Policji rozpoczął w 2003 roku, gdzie pierwsze lata służył w Oddziale Prewencji Policji w Krakowie. W latach 2006 – 2017 pracował  w Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie, kolejno w Komisariacie Policji I w Krakowie, w Wydziale Kryminalnym, a także Wydziale do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. W następnych latach służył w Wydziale Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Z kolei w grudniu 2018 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Zabierzowie. Od marca 2021 roku piastował stanowisko Zastępcy Komendanta Policji w Skawinie.

Warto dodać, że jego następcą będzie Komisarz Krzysztof Srebnicki, któr rozpoczął służbę w policji w 2012 roku, początkowo pracując w Komisariacie Policji IV w Krakowie w komórce patrolowo – interwencyjnej, następnie w rewirze dzielnicowych. Od 2017 roku służył w Wydziale Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Info oraz foto: KPP w Krakowie

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka